Mistrzostwa Niemiec: Schmid i Armbruster najlepsi w kraju!

przez Martyna Okrzesik

Za nami konkursy indywidualne w ramach mistrzostw Niemiec w kombinacji norweskiej. Kobiety oddawały swoje próby na skoczni HS85 w Klingenthal, a następnie uczestniczyły w biegu na 5 km. Jeśli chodzi o mężczyzn, to rywalizowali na obiekcie HS140 oraz biegu na 10 km. Ostatecznie po zwycięstwo oraz tytuły mistrzowskie sięgnęli Nathalie Armbruster oraz Julian Schmid.

Julian Schmid, źródło: Instagram/@_julianschmid_

Konkurs kobiet

Ostatecznie po triumf w zmaganiach kobiet sięgnęła Nathalie Armbruster. Zawodniczka osiągnęła czas 12:56.7 w biegu na 5 km. Na drugiej pozycji, ze stratą 23 sekund, uplasowała się Jenny Nowak, natomiast podium uzupełniła Maria Gerboth (+40.1). W czołowej piątce znalazły się także Ronja Loh (+1:49.3) oraz Magdalena Burger (+1:54.6).

źródło: DSV
źródło: DSV

Konkurs mężczyzn

Seria skoków HS140

Na starcie zmagań zjawiło się 34 mężczyzn. Podczas zawodów panowały dosyć wietrzne warunki, czego wynikiem było częste wycofywanie zawodników z belki startowej.

Ostatecznie liderem na półmetku rywalizacji okazał się Julian Schmid. Zawodnik poszybował na odległość 137.5 metra i w rezultacie był to najdłuższy skok serii. Na drugiej pozycji, ze stratą 9.4 punktu do lidera, plasował się Terence Weber, dzięki próbie na 133.5 metra. Skok poza 130 metr oddał także trzeci Johannes Rydzek (131.5 m). Czołową piątkę dopełnili David Mach (129 m) oraz Manuel Faisst (129 m).

Kolejne dwie pozycje zajmowali juniorzy – Tristan Sommerfeldt (128.5 m) oraz Richard Stenzel (125 m). W najlepszej dziesiątce miejsca wywalczyli także Simon Mach (123.5 m), Wendelin Thannheimer (123.5 m) oraz Christian Frank (118.5 m).

Warto wspomnieć, że dopiero 13. lokatę po serii skoków zajmował Vinzenz Geiger (116.5 m).

Bieg na 10 km

W rezultacie po zwycięstwo oraz tytuł mistrza kraju sięgnął Julian Schmid. Zawodnik kadry narodowej uzyskał czas wynoszący 22:47.4, który był dopiero czwartym rezultatem wyścigu. Na drugim stopniu podium krajowego czempionatu uplasował się Johannes Rydzek (+26.5), natomiast trzecie miejsce wywalczył Terence Weber (+28.8). Tuż za podium sklasyfikowany został David Mach (+32.2), który uzyskał najlepszy czas biegu.

Ostatecznie piątą pozycję zajął Manuel Faisst (+1.39.5), który miał już znacznie większą stratę do czołówki. Szósty wynik należał do Fabiana Riessle (+2.31.0), natomiast siódmą lokatę wywalczył Wendelin Thannheimer (+2:36.0). Czołową dziesiątkę dopełnili Simon Mach (+2:44.5), Tristan Sommerfeldt (+2:59.2) oraz Richard Stenzel (+3:33.3).

Vinzenz Geiger nie wystartował w biegu na 10 km.