Mistrzostwa Polski: Kacper Jarząbek mistrzem Polski w kombinacji norweskiej!

W miniony weekend, na Średniej Krokwi w Zakopanem oraz trasach biegowych w Kościelisku odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów 2023 w kombinacji norweskiej. Ostatecznie po tytuł mistrza kraju sięgnął Kacper Jarząbek.

Kacper Jarząbek, fot. Martyna Okrzesik

Runda próbna oraz seria skoków na obiekcie HS-105 została zaplanowana na sobotni poranek. Niestety, z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, zmagania na skoczni odwołano. W rezultacie o godzinie 17:00 rozpoczął się start masowy z udziałem 28 zawodników, w tym reprezentantów Ukrainy.

Start masowy

Po starcie masowym na 10 km, liderem został reprezentant Ukrainy – Dmytro Mazurchuk. W efekcie zawodnik uzyskał czas 23:35:64. W czołowej piątce miejsca wywalczyli także Andrzej Szczechowicz, Vitaliy Hrebeniuk, Paweł Szyndlar oraz Andrzej Waliczek.

źródło: Polski Związek Narciarski

Seria skoków

W niedzielny poranek rozegrano serię skoków na Średniej Krokwi (HS-105). Ważną informacją jest to, że tego dnia na starcie zabrakło reprezentantów Ukrainy.

Ostatecznie po rywalizacji na skoczni, tytuł mistrza Polski wywalczył Kacper Jarząbek. Zawodnik oddał najdłuższy skok na odległość 102.5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Miłosz Krzempek, który uzyskał 95.5 metra. Na najniższym stopniu podium, podobnie jak przed rokiem, sklasyfikowany został Paweł Szyndlar. Reprezentant SS-R LZS Sokół Szczyrk oddał skok na 88 metrów. Dopiero czwarty rezultat wywalczył jedyny zawodnik kadry narodowej – Andrzej Szczechowicz. Dwuboista uzyskał wówczas 83 metry. Dodatkowo czołową piątkę dopełnił Grzegorz Mitręga (83.5 m).

źródło informacji: informacja własna