Mistrzostwa Polski: Kubacki Mistrzem Polski!

przez Martyna Okrzesik

Dawid Kubacki zwyciężył zawody Mistrzostw Polski w Zakopanem na Średniej Krokwi (HS105). Tytuł wicemistrza powędrował do Piotra Żyły, a brązowy medal wywalczył Stefan Hula.

Kubacki triumfował również w kwalifikacjach poprzedzających zawody. O ich dokładnym przebiegu możecie przeczytać tutaj.

Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

Pierwsza seria

Liderem na półmetku rywalizacji okazał się Dawid Kubacki (105,5m). W efekcie drugą pozycję objął Stefan Hula (105,5m), a trzecią Piotr Żyła (99,5m). Natomiast tuż za czołową trójką uplasował się Kacper Juroszek (101,5m), a tuż za nim sklasyfikowany został Paweł Wąsek (101m). W rezultacie szósty wynik należał do Klemensa Murańki (102m), natomiast siódmy był Kamil Stoch (96,5m). Najdłuższy skok oddał Tomasz Pilch (106m), który zajął ósme miejsce. Czołową dziesiątkę zamykali Jan Habdas (101,5m) oraz Maciej Kot (98m).

Druga seria

Zawody Mistrzostw Polski zwyciężył Dawid Kubacki, który ustanowił nowy rekord Średniej Krokwi wynoszący 108,5 metra. Tytuł wicemistrza wywalczył Piotr Żyła (99,5m), a brązowy medal powędrował do Stefana Huli (102m). Tuż za podium uplasował się Kacper Juroszek (99,5m), a piaty rezultat uzyskał Paweł Wąsek (94m). W efekcie Jan Habdas (100,5m) zajął szóstą lokatę, a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (95m) i Klemens Murańka (92,5m). Czołową dziesiątkę zamknęli Bułgar Vladimir Zografski (101,5m) oraz Tomasz Pilch (98,5m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło grafiki: Neja Tamshe