Mistrzostwa Świata Juniorów 2024 bez Anezki Indrackovej. ,,Była kandydatką do medalu”

przez Martyna Okrzesik

17-letnia Anezka Indrackova, typowana jako jedna z kandydatek do wywalczenia medalu podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2024 w Planicy, ostatecznie nie weźmie udziału w czempionacie w Słowenii. Czeszka na krótko przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sezonu, zachorowała na mononukleozę, co uniemożliwi jej występ w najważniejszych zawodach sezonu.

Anezka Indrackova, fot. Martyna Okrzesik

Mistrzostwa Świata Juniorów 2024 bez Anezki Indrackovej

Anezka Indrackova to jedna z największych nadziei czeskich skoków narciarskich. 17-latka notuje świetny sezon. Czeszka zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Interkontynentalnego, a także regularnie punktuje w rywalizacji Pucharu Świata. Dodatkowo, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2024 w Korei Południowej, otarła się o podium, kończąc zmagania na czwartym miejscu.

Najważniejszą imprezą sportową sezonu dla Indrackovej, miały być Mistrzostwa Świata Juniorów 2024, które w tym roku odbędą się w słoweńskiej Planicy. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla Czechów. To właśnie tam, w 2007 roku Roman Koudelka wywalczył tytuł mistrza świata juniorów. Niestety, największa nadzieja czeskich skoków narciarskich – Anezka Indrackova – nie weźmie udziału w czempionacie w Słowenii. 17-latka na kilka dni przed startem zachorowała na mononukleozę.

– „Wszystkim nam przykro, że Anezka nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, zwłaszcza że w tym sezonie jest w doskonałej formie i miałaby szansę zaatakować czołówkę. Jednocześnie wiemy, że ma jeszcze wiele przed sobą. Nadal może wystartować w przyszłym roku i pokazać tam swoją siłę. Wiemy, ile czasu zajmuje powrót do treningów po mononukleozie. Biorąc pod uwagę, że sezon wkracza w drugą połowę, jest mało prawdopodobne, aby choroba miała na nią wpływ” – powiedział Vít Háček, przewodniczący sekcji skoków narciarskich.

Anezka Indrackova, fot. Martyna Okrzesik

Nieobecność Czeszek w konkursie drużynowym

W trakcie sezonu, szkoleniowiec czeskiej kadry kobiet Martin Bayer, zapowiadał, że czeska reprezentacja wystartuje w konkursie drużynowym.  ,,Chcielibyśmy zająć piąte miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2024″ – wyznawał końcem września, trener żeńskiej kadry. Jednak z uwagi na chorobę Indrackovej, Czeszek zabraknie zmaganiach zespołowych.

ZOBACZ TEŻ: MARTIN BAYER O CZESKIEJ KADRZE KOBIET: ,,NASZ GŁÓWNY CEL TO MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW 2024”

– „Bardzo mi przykro, że nie wezmę udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów. Jeszcze bardziej mi przykro, że drużyna kobiet nie jest kompletna na konkurs drużynowy, na który razem z dziewczynami nie mogłyśmy się doczekać. Teraz pozostaje mi tylko życzyć dziewczynom powodzenia w zmaganiach indywidualnych. Będę trzymać za nie kciuki na odległość” – wyznaje Anezka Indrackova.

Veronika Jencova, Natalie Nejedlova, Anezka Indrackova, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: VERONIKA JENČOVÁ: ,,NIE MOGŁAM PRZESTAĆ SIĘ UŚMIECHAĆ!”

,,Była kandydatką do medalu”

– „Oczywiście chwilowa nieobecność Anezki Indrackovej to dla nas wielka strata, biorąc pod uwagę, że jestem przekonany, że Anezka była kandydatką do medalu. Jednak Anezka ma dopiero 17 lat i największe wyzwania, takie jak igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata, są jeszcze przed nią, dlatego uważam, że na ten moment nie ma co ryzykować, zdrowie jest najważniejsze” – komentuje Filip Sakala, dyrektor czeskich skoków narciarskich.

Ostatecznie Czechy, podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2024 w Planicy, reprezentować będą trzy czeskie skoczkinie. Powołanie na czempionat w Słowenii otrzymały Veronika Jencova, Klara Ulrichova oraz Natalie Nejedlova. Przypomnijmy, że Nejedlova w minionych dniach wystartowała w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2024 w Gangwon, w Korei Południowej. Zawodniczka rywalizowała zarówno w konkursach skoków narciarskich, jak i kombinacji norweskiej.

Jeśli chodzi o reprezentację mężczyzn w skokach narciarskich, to reprezentować ją będzie czterech zawodników. Powołanie na czempionat w Planicy otrzymali David Rygl, Daniel Skarka, Jan Osmera oraz Josef Buchar.

ZOBACZ TEŻ: DAVID RYGL: ,,MAM NADZIEJĘ, ŻE WSZYSTKO PÓJDZIE W DOBRĄ STRONĘ.”

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, czech-ski.com

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać