Puchar Świata w Seefeld: PCR dla Jarla Magnusa Riibera

przez Martyna Okrzesik

Jarl Magnus Riiber triumfuje w czwartkowej rundzie prowizorycznej na Toni-Seelos-Olympiaschanze (HS109), w austriackim Seefeld. W czołówce znaleźli się także reprezentanci Austrii.

Jarl Magnus Riiber, źródło: Instagram: @schwarzwaldpokal

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W SEEFELD: GYDA WESTVOLD HANSEN TRIUMFUJE W PCR!

Treningi

Najlepszy w pierwszej serii treningowej, okazał się Jarl Magnus Riiber. Norweg oddał skok na odległość 104.5 metra, co było najdłuższą odległością tej rundy. Na drugiej pozycji uplasował się najlepszy z Niemców – David Mach (99 m). Czołową trójkę dopełnił reprezentant gospodarzy – Thomas Rettenegger (100 m). Czwartą notę uzyskał wracający po przerwie, spowodowanej chorobą Johannes Lamparter. Austriak poszybował na dystans 103 metrów. W najlepszej piątce, sklasyfikowany został także Japończyk, Ryota Yamamoto (99 m).

Lista startowa liczyła pięćdziesiąt siedem nazwisk. W pierwszym treningu nie wystartował Francuz Laurent Muhlethaler.

Drugi trening został zdominowany przez reprezentantów Austrii. Na czele plasował się zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2022/2023 – Johannes Lamparter. Dwuboista był autorem najdłuższego skoku, który wyniósł 111 metrów. Kolejne dwie lokaty zajęli bracia Rettenegger – Thomas (108 m) oraz Stefan (105 m). Czołową piątkę dopełnili Franz-Josef Rehrl (106 m) oraz Ryota Yamamoto (105.5 m).

Z udziału w drugiej serii treningowej zrezygnował Norweg Jarl Magnus Riiber oraz Francuz Laurent Muhlethaler.

Zmagania rozegrano z 13., 15., 16., 17. oraz 18. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

PCR

Triumfatorem rundy prowizorycznej okazał się Jarl Magnus Riiber (112.5 m). 26-latek wylądował zaledwie pół metra przed obecnym rekordem skoczni, który należy do Ryoty Yamamoto. Kolejne cztery lokaty należały do reprezentantów gospodarzy. Najlepszym wśród Austriaków okazał się Johannes Lamparter, który poszybował na 110 metr. O 1.5 metra dalej, wylądował starszy z braci Rettenegger – Thomas, zaś czwartą notę uzyskał jego młodszy brat – Stefan (105.5 m). Czołową piątkę dopełnił Estończyk Kristjan Ilves (108.5 m).

Najwyżej sklasyfikowanym z Niemców okazał się szósty Manuel Faisst (103.5 m), natomiast tuż za nim uplasował się Franz-Josef Rehrl (107 m). Najlepszą dziesiątkę domknęli Ryota Yamamoto (104.5 m), Martin Fritz (109 m), a także Wendelin Thannheimer (107 m) ex aequo z Johannesem Rydzekiem (104.5 m).

Ponownie na starcie nie pojawił się Francuz Laurent Muhlethaler. Ponadto Fin Wille Karhumaa został zdyskwalifikowany.

PCR przeprowadzono z 14., 15., 16., 17. oraz 18. platformy startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Piątkowe zmagania mężczyzn, w ramach Seefeld Tripe, rozpoczną o godzinie 12:00 od serii skoków. Następnie, o 15:10 dwuboiści przystąpią do biegu na siedem i pół kilometra.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać