MŚ w Planicy: Niemiecka drużyna obroniła tytuł!

przez Julia Pawłowska

Po wczorajszym dniu pełnym emocji i złocie dla Piotra Żyły przyszedł czas na kolejne zawody Mistrzostw Świata w Planicy. Tym razem Panowie i Panie rywalizowali w konkursie drużyn mieszanych. Do zmagań przystąpiło 15 państw; Kazachstan, Ukraina, Czechy, Chiny, Rumunia, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Finlandia, Włochy, Polska, Japonia, Słowenia, Niemcy, Norwegia oraz Austria. Który kraj okazał się być najlepszym? Czy Niemcy zdołali obronić tytuł? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem dzisiejszego dnia!

Planica, Srednja skakalnica K95 HS102
fot. Maksim Bartolj

Seria próbna

Przed konkursem w Planicy zawodnicy i zawodniczki mieli okazję sprawdzić się w serii próbnej. Na starcie pojawili się wszyscy reprezentanci, z wyjątkiem męskiej części polskiej drużyny, bowiem zabrakło Kamila Stocha i Piotra Żyły. Najlepiej zaprezentowali się Niemcy (365,5 pkt), jednak druga Austria traciła do nich zaledwie 3 punkty. Na trzecim miejscu znaleźli się gospodarze mistrzostw, czyli Słoweńcy (361,8 pkt). W ujęciu indywidualnym najwyższą notę zanotował Timi Zajc (116,3 pkt), a u kobiet Katharina Althaus (80,3 pkt).

Pierwsza seria konkursowa

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 17.00. W trakcie pierwszej serii byliśmy świadkami wielu przerw spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Liderami na półmetku zostali Norwegowie (506,1 pkt). Tuż za nimi znaleźli się Niemcy (501,7 pkt), a trzecia Słowenia traciła do obrońców tytułu zaledwie 0,1 punktu. W drugiej serii konkursowej znaleźli się Polacy, którzy wyprzedzili włoską reprezentację o 0,3 oczka i zajmowali 8. pozycję. Awansu nie zdołały wywalczyć następujące reprezentacje; Włochy, Stany Zjednoczone, Czechy, Chiny, Rumunia, Kazachstan oraz Ukraina.

Indywidualnie najlepszym skoczkiem pierwszej serii został ponownie Timi Zajc. Co ciekawe, trzeci najwyższy wynik należał do Simona Ammanna. W przypadku kobiet liderką okazała się być srebrna medalistka z czwartku, czyli Eva Pinkelnig.

Druga seria konkursowa

W drugiej serii konkursowej nie zabrakło emocji. Tytuł obroniła drużyna niemiecka, która w składzie; Selina Freitag, Karl Geiger, Katharina Althaus, Andreas Wellinger, ponownie sięgnęła po złoto (1017,2 pkt). Srebrny medal wywalczyła Norwegia (1004,5 pkt), a brązowy krążek trafił do reprezentacji gospodarzy, czyli Słoweńców (1000,4 pkt). Polska zakończyła udział w konkursie drużyn mieszanych w Planicy na 8. pozycji (846,0 pkt).

W ujęciu indywidualnym najlepszym zawodnikiem dzisiejszego dnia został Timi Zajc (265,9 pkt). Drugie miejsce zająłby Andreas Wellinger (262,1 pkt) , a trzecie Anze Lanisek (260,1 pkt). W przypadku Pań najwyższą notę wywalczyła Katharina Althaus (266,3 pkt). Tuż za nią znalazła się Eva Pinkelnig (255,6 pkt), natomiast trzecią lokatę zanotowała Anna Odine Stroem (251,9 pkt).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać