LGP Pań we Frenstacie: Nika Kriznar triumfuje w kwalifikacjach!

przez Dominika Śmiech

W tym tygodniu ponownie mamy okazję śledzić zmagania pań w cyklu Letniego Grand Prix. Po konkursie w Wiśle (Polska), w których triumfowała Ursa Bogataj (Słowenia), rywalizacja przeniosła się do naszych południowych sąsiadów. Jeśli jesteście ciekawi która ze skoczkiń zdeklasowała rywalki w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu, zapraszamy do dalszego czytania!

Areal Horečky, Frenštát pod Radhoštěm » Skisprungschanzen-Archiv »  skisprungschanzen.com
Areal Horecky (HS-106)

O godzinie 16:00 rozpoczęła się seria próbna, w której wzięło udział 68 zawodniczek. W pierwszej rundzie najlepsza okazała się Ursa Bogataj (Słowenia), która oddała skok na odległość 95.5 metra. Bogataj wyprzedziła 2. zawodniczkę, Irinę Avvakumovą (94.5 m), o 4.2 punktu. Trzecia była Nika Kriznar (90 m).

W drugiej serii treningowej na czele klasyfikacji stanęła Nika Kriznar, popisując się znakomitym skokiem na 98. metr. Tuż za nią znalazła się jej koleżanka z kadry, Ursa Bogataj (96 m). Podium uzupełniła Japonka, Nozomi Maruyama (95.5 m).

Niedługo po zakończeniu treningów, a dokładnie o godzinie 18:00, na skoczkinie czekał start kwalifikacji. Wzięło w nich udzial 69 zawodniczek. Sobota całkowicie należała do Niki Kriznar, która ewidentnie wyróżniała się na tle swoich przeciwniczek. Kriznar uzyskała 97 metrow, tak samo jak Ursa Bogataj, ktora uplasowała się na 2. pozycji oraz 3. Sara Takanashi.

Najlepszą z Polek była Anna Twardosz, która po skoku na odległość 82.5 metra zajęła 33. miejsce. Niewiele do awansu brakło Kindze Rajdze, która uzyskała 80.5 metra i zakończyła kwalifikacje na 41. pozycji. Tuż za nią znalazła się 42. Kamila Karpiel (80.5 m) a także 53. Joanna Szwab (72 m) i 60. Nicole Konderla (68.5 m).

Już dziś zapraszamy Was na niedzielny konkurs pań, który rozpocznie się o godzinie 10:30!

Dominika

Źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać