Norges Cup w Notodden: Pål-Håkon Bjørtomt oraz Iver Myhre dwukrotnie najlepsi

W norweskim Notodden na obiekcie Tveitanbakken (HS98), rozegrano kolejne zawody z cyklu Norges Cup w skokach narciarskich. Dublet w kategorii Elite wywalczył Pål-Håkon Bjørtomt, który zdeklasował swoich rywali, natomiast Iver Myhre dwukrotnie triumfował w kategorii A.

Pål-Håkon Bjørtomt, fot. Zofia Hunkiewicz

Sobota

Menn Elite

Na starcie zmagań w kategorii Elite, zjawiło się ośmiu zawodników, którzy oddawali swoje próby z 16., a także 17. belki startowej.

Po zwycięstwo sięgnął Pål-Håkon Bjørtomt, który tego dnia szybował zdecydowanie najdalej. W pierwszym skoku, uzyskał odległość 98 metrów, zaś w drugim, wylądował o metr bliżej. Ze stratą 14.3 punktu do lidera, uplasował się Oscar Petersen Westerheim. Sensacyjny mistrz Norwegii z 2021 roku, zaprezentował próby na 98 oraz 94.5 metra. Podium rywalizacji dopełnił Sølve Jokerud Strand (94.5 & 91 m). Lokaty w najlepszej piątce zanotowali także Christian Røste Solberg (89.5 & 92 m), a także Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll (94 & 91 m).

źródło: kjump.no
Menn A

W kategorii A, wystartowało trzynastu zawodników. Skoczkowie startowali z 20., a także 19. belki startowej.

Ponowne zwycięstwo w tym sezonie wywalczył Iver Myhre. Zawodnik oddał próby na 97 oraz 102.5 metra, co dało mu pewne zwycięstwo. Ze 21.9-punkową stratą, na drugiej lokacie, sklasyfikowany został Johannes Årdal (93.5 & 90.5 m), natomiast podium dopełnił Marius Aas Hast (96.6 & 90 m). Najlepszą piątkę dopełnił Martin Tonby Opsahl (93.5 & 86.5 m) oraz Odd Harald Svenningsen-Fjeld (88 & 82.5 m).

Menn B

Kategoria B liczyła dziesięciu skoczków narciarskich. Rywalizację w całości przeprowadzono z 24. poziomu najazdu.

Smaku zwycięstwa zaznał Emil Schoenemann Skaug, dzięki skokom na 91.5 oraz 90 metr. W efekcie dało mu to dwupunkową przewagę nad drugim Jarle Eikehaugiem (92.5 & 92 m). Na najniższym stopniu podium stanął Leonard Fageraas (86.5 & 87.5 m). Rezultaty w czołowej piątce, zanotowali również Jonas Pettersen (80 & 90 m) i Arnt Nicolai Christensen (83.5 & 82 m).

Niedziela

Menn Elite

W niedzielnych zmaganiach, w kategorii Elite, ponownie wzięło udział ośmiu zawodników. Swoje próby oddawali z 15. belki startowej.

Pål-Håkon Bjørtomt po raz kolejny okazał się najlepszy. Zawodnik w pierwszej serii konkursowej poszybował na odległość 97.5 metrów, natomiast w drugiej próbie, wylądował o trzy metry bliżej. Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll (93.5 & 97 m), wywalczył drugą lokatę, zaś trzeci wynik zanotował Oscar Petersen Westerheim (92.5 & 96.5 m). Najlepszą piątkę dopełnili Mats Strandbråten (90.5 & 93.5 m) oraz Sølve Jokerud Strand (93 & 90.5 m).

Menn A

Podczas niedzielnej rywalizacji, kategoria A liczyła dwunastu zawodników. Swoje próby prezentowali z 20. belki startowej, jednak Iver Myhre swój pierwszy skok, oddawał z platformy obniżonej o dwa stopnie. W efekcie do jego noty doliczone zostało 5.6 punktu.

Ostatecznie to Myhre okazał się triumfatorem w niedzielnym konkursie. Zawodnik poszybował na 95.5 oraz 97.5 metra, co dało mu pewne zwycięstwo. Ponownie na podium znalazł się Marius Aas Hast (89.5 & 95.5 m), który zanotował drugi rezultat. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sigurd Myrvang (93.5 & 90.5 m). Noty dające miejsce w najlepszej piątce, wywalczyli Johannes Årdal (90.5 & 93 m), a także Martin Tonby Opsahl (89 & 93.5 m).

Menn B

Kategoria B liczyła jedenastu zawodników, którzy oddawali swoje skoki z 25. oraz 26. platformy startowej.

Tego dnia, triumf wywalczył Jarle Eikehaug, który zaprezentował skoki na 93 oraz 98 metr. Podium dopełnili Leonard Fageraas (91.5 & 93.5 m), a także Jonas Pettersen (86 & 91.5 m). Wyniki w czołowej piątce zanotowali także Arnt Nicolai Christensen (80 & 88 m) oraz Fredrik Jevne (83.5 & 88 m).

* błąd w oficjalnych wynikach niedzielnych zawodów w kategorii B. Ósmą lokatę zajął Amerykanin Dylan Jackson Amy.

źródło: informacja własna