Orlen Cup Kids: Rywalizacja najmłodszych w Gilowicach!

przez Magdalena Rutkowska

W miniony weekend najmłodsi stawili się w beskidzkiej wiosce Gilowice, aby po raz kolejny pokazać swoje umiejętności przy okazji drugiej edycji Orlen Cup Kids. Przypominamy, że inauguracja tego cyklu miała miejsce 2 czerwca w Chochołowie. Tym razem zawodnicy rywalizowali zarówno w skokach narciarskich, jak i kombinacji norweskiej, w 4 kategoriach: Chłopiec Młodszy, Dziewczynka Młodsza, Chłopiec oraz Dziewczynka. Dodatkowo, były to pierwsze zawody cyklu Orlen Cup po remoncie obiektów, który miał miejsce w 2021 roku.

Skocznie w Gilowicach, fot. Martyna Okrzesik
Skoki narciarskie

Chłopiec Młodszy HS15

W efekcie w tej kategorii wzięło udział 26 zawodników. W rezultacie zwycięzcą został reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Marek Matuszny (16 & 15 m). Ponadto, na podium stanął zwycięzca z Chochołowa – Oliwier Mikliński – Pszonka z LKS Klimczok Bystra (15 & 15 m) . Trzecie miejsce natomiast wywalczył sobie Bronisław Kidoń z klubu KS Chochołów, po dwóch 14.5 metrowych skokach. Pierwszą piątkę uzupełnili także reprezentanci KS Rutkowski i LKS Olimpia Goleszów – Dawid Zieliński (14.5 & 14.5 m) oraz Patryk Waszek (14.5 & 14.5 m). Ostatecznie tuż za czołową piątką wylądował Adam Nawrocki – podopieczny Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (14 & 14 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII CHŁOPIEC MŁODSZY

Dziewczynka Młodsza HS15

Do rywalizacji stanęło 15 dziewczynek urodzonych w 2012 roku i wcześniej. Najwyższy stopień podium zajęła Emilia Błasiak z LKS Klimczok Bystra (13.5 & 14 m), która w poprzedniej edycji, rozgrywanej w Chochołowie uzyskała 2 pozycję. Drugą najlepszą zawodniczką okazała się być reprezentantka Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Wiktoria Michalczuk (13.5 & 13.5 m). Natomiast po brązowy medal, drugi raz w tym sezonie, sięgnęła Justyna Niemczyk z LKS Olimpia Goleszów. Doskonale spisały się również dwie inne reprezentantki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a mianowicie Patrycja Kobielusz (12.5 & 14 m) i Sofia Rybalka (12 & 12.5 m). W rezultacie pierwszą szóstkę zamknęła Maja Ścisłowicz (12 & 11 m) z LKS Klimczok Bystra.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII DZIEWCZYNKA MŁODSZA

Chłopiec HS20

Do udziału w tej kategorii podczas zawodów ORLEN Cup Kids w Gilowicach, zostało zgłoszonych 35 chłopców z roczników 2012 i 2013. Tutaj również bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Pierwsze miejsce zajął Paweł Wałach (21 & 21 m), natomiast drugi był Wiktor Sosna (20 & 21 m). Zaraz za nimi znalazł się reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra – Karol Kwiatkowski (20.5 & 19 m). Warto wspomnieć, że tego dnia padł również rekord skoczni, który wyniósł 22 metry! Tak udaną próbę oddał podopieczny klubu KS Rutkowski – Jan Malczewski. Niestety, ostatecznie wylądował dopiero na 7. pozycji czego przyczyną był upadek w drugiej serii konkursu. Dodatkowo w czołówce znaleźli się Grzegorz Gąsienica (20 & 19 m), Sylwester Pustelnik (20 & 20 m) i Oskar Rączka (20 & 19 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII CHŁOPIEC

Dziewczynka HS20

W konkursie na większej skoczni wystartowało 9 zawodniczek. Bez wątpienia, najlepsze skoki oddała Lucia Siragiova z klubu TS Wisła Zakopane (21 & 20.5 m). Na drugim miejscu podium natomiast, znalazła się Lena Bogusz, reprezentantka LKS Klimczok Bystra (19.5 & 20 m) a na trzecie miejsce wskoczyła Emilia Antosz reprezentująca KS Chochołów (18.5 & 18.5 m). W czołowej szóstce były także dwie zawodniczki z klubu TS Wisła Zakopane- Emma Matisova (19 & 17 m) oraz Larisa Palova (18.5 & 16 m). Wspomniane szóste miejsce zajęły natomiast, ex aequo Milena Hula (17.5 & 17 m) i Julia Fender (18 & 16.5 m). Watro wspomnieć o tym, że nowym rekordzistom skoczni nagrody wręczył wyjątkowy gość, a mianowicie sam wójt gminy Gilowice – Krzysztof Okrzesik! Podsumowując, był to z pewnością szczególny dzień dla młodych adeptów skoków narciarskich.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII DZIEWCZYNKA

Kombinacja norweska

Podczas drugiej edycji Orlen Cup Kids, zostały przeprowadzone również zmagania w kombinacji norweskiej. Młodsi uczestnicy rywalizowali w 550 metrowym biegu z przeszkodami a starsi na nieco dłuższym dystansie – 1100 metrów. Oprócz tego odbyły się skoki na obu obiektach w Gilowicach.