ORLEN Cup: Krzempek, Jarząbek oraz Kil triumfatorami w kombinacji norweskiej

23 września odbyła się trzecia edycja zawodów ORLEN Cup w kombinacji norweskiej. Zawodnicy oraz zawodniczki oddawali swoje skoki na kompleksie Średnia Krokiew w Zakopanem (HS105 & HS70), natomiast bieg odbywał się na trasach w Kościelisku. Zawodnicy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych. Dodatkowo w zmaganiach wzięły udział kobiety.

Miłosz Krzempek, fot. Martyna Okrzesik

Open HS105 & 7.5 km

Ostatecznie po zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej sięgnął Miłosz Krzempek. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego dobiegł do mety z czasem 15:58.5. Na drugim stopniu podium uplasował się członek kadry narodowej – Andrzej Szczechowicz (+11.8). Ostatecznie na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Andrzej Waliczek (+13.0).

Andrzej Szczechowicz, fot. Martyna Okrzesik
źródło: Polski Związek Narciarski

Junior Młodszy HS105 & 5 km

W kategorii Junior Młodszy w kombinacji norweskiej wystartowało 10 zawodników. Ostatecznie po pewne zwycięstwo sięgnął Kacper Jarząbek. Zawodnik TS Wisła Zakopane uzyskał czas 10:26.7 w biegu na 5 km. Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Dubiel (+1:58.8), który toczył zaciętą walkę z trzecim Mikołajem Wantulokiem (+1:59.8).

Kacper Jarząbek, fot. Martyna Okrzesik

Kobiety HS70 & 5 km

Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Kil. Zawodniczka w biegu na 5 km uzyskała czas 12:17.1. Tym samym osiągnęła pewny triumf. Na drugiej pozycji uplasowała się Słowaczka Kira Kapustikova (+3:46.8), a podium uzupełniła Julia Wolska (+6.56.6).

Joanna Kil, fot. Dominika Śmiech

Młodzik HS70 & 5 km

Wśród Młodzików najlepszy okazał się Tymoteusz Dyduch z LKS Klimczok Bystra. Zawodnik uzyskał czas 11:01.9 i tym samym osiągnął pewną przewagę nad swoimi rywalami. Drugie miejsca zajął Jakub Cichowlas (+2:12.5), natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Michał Zarycki (+2:12.5).

Tymoteusz Dyduch, fot. Martyna Okrzesik

Chłopiec Starszy HS70 & 2.4 km

W najmłodszej kategorii wiekowej zwycięstwo wywalczył Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zawodnik uzyskał czas 8:34.2 w biegu na 2.4 km. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Pabin (+8.0), natomiast trzeci wynik uzyskał Bartłomiej Czech (+23.6).