ORLEN Cup w Zakopanem: Vytrval i Dyduch wśród zwycięzców

Za nami drugi przystanek cyklu ORLEN Cup w kombinacji norweskiej. Zawody odbyły się na kompleksie skoczni Średnia Krokiew (HS105 & HS70) oraz trasie nartorolkowej Kościelisko-Kiry. Dla najstarszych zawodników zmagania te były rywalizacją o miejsce w składzie na nadchodzące konkursy Letniego Grand Prix.

Jan Vytrval, fot. Martyna Okrzesik

Open (HS105 + 10 km)

Zmagania ostatecznie zwyciężył Czech Jan Vytrval, który po serii skoków plasował się dopiero na 4. pozycji. Reprezentant Dukli Liberec pokonał dziesięciokilometrową trasę w czasie 24:08.2 min, co dało mu 38.2 sek przewagi nad drugim Kacprem Jarząbkiem, który po zmaganiach na skoczni był trzeci. Brązowy medal rywalizacji wywalczył natomiast Grzegorz Mitręga (+1:01.0), który awansował z piątego miejsca.

Sklasyfikowany na czwartej lokacie Andrzej Szczechowicz (+1:51.8) uzyskał najlepszy czas biegu w tej kategorii, wynoszący 24:06.0 min. Problemy przy lądowaniu pozbawiły go jednak miejsca na podium. Najlepszą szóstkę dopełnili lider po serii skoków – Miłosz Krzempek (+2:16.3), a także Andrzej Waliczek (+2:27.6).

źródło: Polski Związek Narciarski

Junior Młodszy (HS105 + 6 km)

Liderem po serii skoków w konkurencji Juniorów Młodszych był Tymoteusz Dyduch (87.5 m), który wyprzedził drugiego Piotra Nowaka (87 m) o zaledwie punkt. Trzecie miejsce obejmował wówczas Michał Jarosz (84 m).

Po wyścigu najlepszy okazał się Tymoteusz Dyduch, startujący pod barwami LKS Klimczok Bystra. Dwuboista w biegu na 6 km uzyskał czas 15:05.0 min, który zagwarantował mu zwycięstwo. Jako drugi finiszował Piotr Nowak (+9.8), reprezentujący UKS Sołtysianie Stare Bystre. W pierwszej trójce uplasował się również Mikołaj Wantulok (+15.0). Stawkę domknęli Michał Zarycki (+3:33.2), Jakub Czepczor (+5:23.2) oraz Michał Jarosz (+10:59.6).

Młodzik (HS70 + 4 km)

62-metrowy skok zagwarantował Jakubowi Cichowlasowi prowadzenie po pierwszej części zmagań w kategorii Młodzików. Drugi wynik należał do Jana Stopki (61 m), zaś trzeci do Kacpra Wantuloka (59.5 m).

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął lider serii skoków – Jakub Cichowlas. Zawodnik pewnie pokonał 4-kilometrową trasę w czasie 10:00.2 min. Na drugim stopniu podium stanął wówczas Kacper Wantulok (+1:21.3), który po skokach plasował się na trzecim miejscu. Czołową trójkę dopełnił natomiast Adam Łupieżowiec (+1:52.0). Lokaty w najlepszej szóstce wywalczyli także Marek Potancok (+2:05.5), Jan Stopka (+2:07.6) oraz Michał Valach (+2:50.4).

Chłopiec Starszy (HS70 + 3 km)

Antoni Kidoń (62 m) prowadził na półmetku rywalizacji Chłopców Starszych. Za jego plecami plasowali się Adam Pilch (57 m), a także Daniel Rączka (56.5 m).

Złoty medal zawisł na szyi Adama Pilcha, który pokonał dystans 3 km w czasie 6:50.4 min. Jako drugi finiszował Daniel Rączka (+16.3), zaś trzeci stopień podium objął Paweł Pierzchała (+25.1). W pierwszej szóstce finiszowali także Tomas Zlevsky (+43.8), Mateusz Urbaś (+55.5) oraz Antoni Kidoń (+1:00.1).

Trzecia edycja zmagań ORLEN Cup odbędzie się 6-7 września na kompleksie skoczni ,,Skalite” w Szczyrku.

źródło: informacja własna