Podsumowanie weekendu w Titisee-Neustadt PŚK (29-31.01.2021)

Kolejny konkurs kobiet z najwyższej rangi za nami. Tym razem zawodniczki przeniosły się do niemieckiego Titisee-Neustadt. Jesteście ciekawi kto wygrywał w sobotę i niedzielę albo jak poszło zawodniczkom? Bez przedłużania zapraszamy do poniższej lektury.

W piątek kwalifikacje nie odbyły się, gdyż niekorzystne warunki i mocny wiatr nie pozwoliły na to. Jury zdecydowało przenieść je na sobotnie popołudnie, tuż przed konkursem.

W ten dzień odbył się jednak trening, który zwyciężyła Marita Kramer. Zaraz za nią znalazła się Nika Kriznar. Trzecią zawodniczką była Sara Takanashi. Najlepiej z Polek spisała się Kinga Rajda, która zajęła 29. lokatę.

W sobotę na starcie kwalifikacji pojawiło się 58 zawodniczek. Wygrała je Marita Kramer po swoim skoku na 130 m. Druga była Silje Opseth, która wylądowała na 138 m. Ema Kliniec zajęła trzecie miejsce (128 m).

4 z 5 Polek zakwalifikowały się do zawodów. Ta sztuka niestety nie udała się Joannie Szwab, która po skoku na 96 m zakończyła kwalifikacje na 43. pozycji.

Konkurs rozpoczął się o 13:15, a na jego półmetku prowadziła wcześniej już wymieniana Marita Kramer (131,5 m). Można zdecydowanie stwierdzić, że Austriaczka dobrze czuje się na tej skoczni i jest w świetnej dyspozycji! Dwie Norweżki znalazły się już za nią – Maria Eirin Kvandal (129,5 m) i Maren Lundby (124,5 m).

Anna Twardosz po skoku na 109 metr zajmowała 27. lokatę i jako jedyna z naszych reprezentantek awansowała do serii finałowej.

Zawody wygrała Marita Kramer, która przypieczętowała to skokiem na 135 m. Drugą pozycję osiągnęła Norweżka, jednak nie była to Kvandal ani Lundby, a Silje Opseth, której skoki w sobotę były bardzo dobre (127,5 m; 138,5 m). Trzecią lokatę zajęła Ema Kliniec, której skoki w tym dniu także należało pochwalić (126 m; 130 m).

Anna Twardosz wylądowała na 103,5 m i zajęła 30. miejsce. Polka zdobyła punkt w Pucharze Świata będąc tym samym czwartą zawodniczką w historii reprezentacji Polski, która zdołała wejść do rundy finałowej!

Pozostałe Polski osiągały następujące pozycje:

• 31. pozycja – Kinga Rajda (108 m)
  • 33. pozycja – Nicole Konderla (104 m)
  • 36. pozycja – Kamila Karpiel (100 m)

Niedziela rozpoczęła się kwalifikacjami, które zwyciężyła Silje Opseth (134,5 m). Druga była Marita Kramer (135,5 m), a trzecia Nika Kriznar (136 m).

Do konkursu zakwalifikowały się nasze trzy zawodniczki. Niestety nie udało się to Kamili Karpiel (44. miejsce, 106 m) i Joannie Szwab (49. miejsce, 96,5 m).

O 13:15 rozpoczął się konkurs, a na półmetku prowadziła Marita Kramer (137,5 m). Zaraz za nią znajdowała się Sara Takanashi (136,5 m) i Daniela Iraschko-Stolz (132,5 m).

Do serii finałowej ponownie awansowała Anna Twardosz, która po skoku na 113 m zajmowała 25.  miejsce.

Zmagania zwyciężyła Marita Kramer, która przypieczętowała kolejną wiktorię 135 metowym skokiem. Drugą pozycję obroniła Sara Takanashi (134,5 m), a trzecie miejsce zajęła Silje Opseth (137 m; 133 m).

Anna Twardosz oddała skok na 115 m i zajęła 26. lokatę w konkursie. To kolejne punkty dla naszej zawodniczki, która pnie się w klasyfikacji generalnej!