Pokal Argeta w Kranju: Štemberger i Repinc Zupančič z triumfami!

przez Zuzanna Karwacka

W środowe popołudnie w słoweńskim Kranju odbyła się kolejna edycja zmagań w ramach Pokal Argeta. Jeśli jesteście ciekawi poprzedniej odsłony tego cyklu to kliknijcie tutaj. Niestety zabrakło w niej wielu czołowych dla tych zawodów sportowców, a dodatkowo warunki pogodowe nie sprzyjały przeprowadzeniu rywalizacji. Jak poradzili sobie skoczkowie oraz skoczkinie? Kto wywalczył miejsca w czołowych trójkach? Zapraszamy do dalszej części wpisu!

DPNC Kranj K100 LH109
fot. Maksim Bartolj

Skoczkinie do lat 16

Konkurencje wszystkich kategorii wiekowych tego dnia miały tylko pierwsze serie i to one wyłoniły najlepszych tego dnia. W najmłodszym przedziale wiekowym u Pań do startu przystąpiło 6 zawodniczek. Wszystkie ruszały z 19. belki.

Bezkonkurencyjne zwycięstwo odniosła Ajda Kosnjek, która pokonała rywalki nie tylko imponującą odległością 97 metrów, ale także notami za styl. Uzyskała ona bowiem za ten aspekt 50 punktów, co stanowiło o największej liczbie oczek. Drugie miejsce zajęła wówczas Ziva Andric (86 m). Zaś podium uzupełniła Lucija Jurgec (78.5 m).

Skoczkinie do lat 18

Ta kategoria to zazwyczaj najciekawszy element zmagań kobiet w cyklu Pokal Argeta. Tym razem na skoczni zjawiło się 9 Pań. Podobnie do młodszych koleżanek startowały one z 19. belki.

Wygraną zgarnęła tym razem Tinkara Komar. Słowenka po skoku na 99 metr, który sędziowie ocenili na 50.5 punktu triumfowała nad drugą Ursą Vidmar (98.5 m). Wśród najlepszych trzech rezultatów znalazły się jeszcze dwa wyniki – Katariny Pirnovar (97 m) oraz Taji Bodlaj (97 m).

Seniorki

Tutaj lista zgłoszonych zawierała zaledwie trzy nazwiska, więc każda ze skoczkiń mogła być pewna miejsca na podium. Wszystkie ruszały z 16. belki.

Najlepszą w jednoseryjnym konkursie okazała się Nejka Repinc Zupancic, która o 3.1 punktu pokonała Larę Logar (90 m), w wyniku swojego skoku na 92 metr. Brązową pozycję zgarnęła Austriaczka, reprezentująca od niedawna barwy Kosowa – Sophie Sorschag (89 m).

Skoczkowie do lat 16

W jednej z dwóch najliczniejszych kategorii wiekowych tym razem udział wzięło 25 zawodników. Każdy startował z 15. poziomu.

Triumf odniósł Nik Bergant Smerajc. Słoweniec z rocznika 2007 poszybował prawie na rozmiar skoczni, bowiem wylądował na 107 metrze. Pozwoliło mu to na pokonanie Urbana Simnica (102 m) o prawie 12 oczek. Podium dopełniła obecność Aljaza Janhara (98 metrów). Warto zaznaczyć, że czwarty zawodnik konkursu – Zan Anzic stracił prawie 25 punktów do zwycięzcy.

Skoczkowie do lat 18

Tutaj walkę o zwycięstwo stoczyło 27 sportowców, wśród których każdy miał okazję ruszać z belki o numerze 12.

Nie mieliśmy tym razem do czynienia z pewną wygraną. Nik Heberle (98.5 m) górował co prawda nad Mihą Sincicem (97.5 m), jednakże tylko o 3.3 punktu. Miejsce wśród czołowej trójki odnalazł także Anej Razpotnik (95 m).

Skoczkowie do lat 20

Pokal Argeta przeważnie skupia dużą uwagę na skoczkach w tej kategorii, gdyż to wśród nich najłatwiej będzie szukać następców wielkich słoweńskich nazwisk. Tym razem jednak wielu juniorów zrezygnowało ze startu w środowe popołudnie. Pojawiło się zaledwie 9 zawodników.

Najlepszym z nich okazał się koniec końców Matic Jereb (103 m), reprezentujący barwy SSK Ziri. Tone Petek swoją próbą na 98. metr potwierdził, że to jemu należała się wówczas srebrna lokata. Trzecie miejsce wśród najwyższych punktowych rezultatów zajął Jost Juvan (96 m).

Seniorzy

Tutaj rywalizacja odbyła się między trzema zawodnikami, reprezentującymi barwy klubu SSK Ilirija z Lublany oraz dwoma kombinatorami norweskimi z SD Dolomiti.

Można powiedzieć, że zwycięsko wyszła zdecydowanie pierwsza grupa, bowiem to ci zawodnicy obsadzili wszystkie dostępne miejsca na podium. Triumfował Matija Stemberger (104.5 m). Najwyższe pozycje zajęli także Benjamin Podobnik (105 m) oraz Timotej Jeglic (104 m).

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać