Pokal Argeta w Planicy: Jednoseryjne skoki oraz konkursy kombinacji

przez Zuzanna Karwacka

W dzisiejszym wpisie pragniemy przybliżyć Wam nieco zawody krajowe o nazwie Pokal Argeta w Planicy. Są to konkursy, które co jakiś czas odbywają się w różnych miastach Słowenii, aby wyłonić zawodników najlepszych na narodowym podwórku. Puchar ten łączy zarówno skoki narciarskie, jak i kombinację norweską. Jeśli jesteście ciekawi, kto tym razem mógł cieszyć się z triumfu to zapraszamy Was do dalszej lektury.

Skoki narciarskie

’Niestety przez intensywne opady śniegu odbyła się zaledwie jedna seria każdej kategorii.

Skoczkowie do lat 16

W tej kategorii zawodnicy rywalizowali w pierwszej kolejności. Wzięło w niej udział 25 sportowców z różnych klubów i w różnym wieku. Zawody odbywały się na skoczni o rozmiarze 102 metrów. Wszyscy startowali z 16. belki.

Zwycięstwo odniósł Urban Simnic (100 m). Na drugim miejscu plasował się wówczas Nik Bergant Smerajc (98.5 m). Poza dobrą odległością zaprezentował on również styl, który zasłużył na łączną notę 53.5 punktu.. Czołową trójkę uzupełniał Aljaz Janhar (97 m).

Skoczkowie do lat 18

W tej kategorii Pokal Argeta miał nam do zaoferowania skoki aż 34 zawodników. Odpychali się oni od 12. oraz 14. belki.

Triumfował Jaka Drinovec (102 m). Na dalszych pozycjach znajdowali się natomiast Luka Filip (97 m) oraz Nik Heberle (92 m). Warto zaznaczyć, że skoczek z drugiego miejsca uzyskał wówczas najwyższą notę za styl, która wynosiła całe 53 punkty.

Skoczkowie do lat 20

Tutaj na starcie pojawiło się 20 skoczków. Większość z nich startowała z 10. belki. Na obniżenie o dwa stopnie zdecydowano się jedynie przy skoku Maksima Bartolja.

Z wygranej cieszył się Taj Ekart (93 m). Na drugiej pozycji znalazł się natomiast Maksim Bartolj (85 m). Podium uzupełniał zaś Ozbe Zupan (87 m).

Skoczkowie bez kategorii wiekowej

Wysokość belki na tym etapie podobnie jak na poprzednim ustawiono na 10. poziomie. Udział wzięło w nim zaledwie 9 zawodników.

Zwyciężył Marcel Striznar (78 m). Najlepszą trójkę uzupełniali także Matija Stemberger (74 m) oraz Marcel Rep (73.5 m).

fot. Instagram/@marcel_strzinar
Skoczkinie do lat 16

Na skoczni pojawiło się 7 takich Pań. Wszystkie zaś ruszały z 16. belki.

Pierwszą pozycję wywalczyła Ajda Kosnjek (86 m). Za jej plecami plasowały się Tina Erzar (82 m) oraz Jerca Becan (78 m).

Skoczkinie do lat 18

W tej kategorii belkę ustawiono również na szesnastym poziomie. Wystartowało 9 zawodniczek.

Triumfatorką okazała się Taja Bodlaj (86 m). Drugie oraz trzecie miejsce przypadło Tinkarze Komar (84.5 m) oraz Katarinie Pirnovar (83.5 m).

Skoczkinie bez kategorii wiekowej

Tutaj swoją próbę zaprezentowała jednak jedynie Lara Logar. Uzyskała ona 78 metrów, startując z 16. belki.

Kombinatorzy do lat 16

Jeśli chodzi o kombinację norweską, to w kategorii Juniorów do lat 16, wystartowało ośmiu zawodników.

Ze swojej wygranej mógł cieszyć się Aljaz Janhar, który w biegu osiągnął czas 22:58.0. Na podium znaleźli się także David Kriznar (+2:12.0) oraz Liam Magdic (+3:17.0).

Kombinatorzy do lat 20

Natomiast w kategorii do lat 20, triumf odniósł Matic Hladnik, który dobiegł do mety z czasem 20:28.0. Na drugim stopniu podium uplasował się Matic Garbajs (+07.0). Trzeci wynik uzyskał Uros Vrbek (+27.0). W zmaganiach wzięło udział sześciu zawodników.

Kombinatorzy bez kategorii wiekowej

W tej kategorii zwycięzcą okazał się Gasper Brecl z czasem 19:58.0. Podium uzupełnili Erazem Stanonik (+13.0) oraz Aleks Muhic (+1:20.0). Czwarte miejsce zajął David Muhic (+2:06.0). Ostatecznie wystartowało czterech zawodników.

Kombinatorki bez kategorii wiekowej

Najlepsza wśród kobiet okazała się Ursa Vidmar z czasem 8:57.0. Natomiast na drugiej pozycji uplasowała się Zala Mihelcic (+33.0). Wystartowały tylko dwie zawodniczki.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać