Problemy zdrowotne Anny Twardosz, FIS Cup w Szczyrku i kolejne zwycięstwo Kobayashiego- Newsy

przez Stylowo z Telemarkiem

Miniony tydzień był intensywny w świecie skoków narciarskich. Przychodzimy zatem do Was z newsami dotyczącymi niedawno zakończonych zawodów FIS Cup w Szczyrku, poruszającej wypowiedzi Anny Twardosz i kolejnego sukcesu Ryoyu Kobayashiego. Po więcej newsów z ostatnich tygodni zapraszamy Was tutaj!

Co się dzieje z Anną Twardosz?

Skoki kobiet w Polsce od dłuższego czasu znajdują się w stanie poważnego kryzysu.  W ostatnich tygodniach dodatkowo został wprowadzony limit wartości BMI, który skoczkinie muszą respektować. Problemy na skoczni przekładają się niekiedy na życie prywatne. Anna Twardosz, dla której miniona zima była rozczarowująca, publicznie wyznała, że od paru lat cierpi na depresję i bulimię. Skoczkini z Lanckorony odniosła się w swoim wpisie na Instagramie do panujących restrykcji dotyczących wagi w kobiecych skokach narciarskich. W poruszających słowach Anna Twardosz dodała również, że przez poczucie wstydu, problem z sylwetką  i psychiką był przez nią utrzymywany w tajemnicy.

Anna Twardosz

FIS Cup w Szczyrku – Dominacja Austriaków i zwycięstwo 14-latki

W miniony weekend na skoczni Skalite w Szczyrku odbyły się zawody zaliczane w ramach letniego FIS Cup. U panów prym wiedli Austriacy, a dokładnie Niklas Bachlinger, który wygrał w sobotę, oraz Maximilian Lienher tryumfujący dzień później. U pań najlepsza pierwszego dnia okazała się reprezentantka Austrii Hannah Wiegele, zaś w niedziele bezkonkurencyjna okazała się 14-lenia Słowenka, Ajda Kosnjek. Co ciekawe, było to pierwsze zwycięstwo młodej skoczkini w zawodach FIS Cup. Z dobrej strony w Szczyrku pokazała się również Polka Nicole Konderla, która w obu konkursach uplasowała się na podium. 

SKOCZNIA SZCZYRK
Kompleks skoczni „Skalite”, fot. Zosia Hunkiewicz

Ryoyu Kobayashi ponownie najlepszy!

20 sierpnia na skoczni normalnej w Zao (HS 102) przeprowadzono lokalne zawody w skokach narciarskich. W konkursie triumfował utytułowany zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni – Ryoyu Kobayashi. Japończyk w pierwszej serii skoczył 98 metrów, zaś w drugiej poszybował na odległość 108 m, ustanawiając przy tym nowy rekord obiektu. Podium uzupełnili Ren Nikkaido (100 m, 101 m), oraz Yuken Iwasa (97m, 95m). W zawodach wystąpił także znany już w świecie skoków narciarskich, Noriaki Kasai. Jednakże jego skoki pozwoliły mu uplasować się dopiero na 17 pozycji. 

Ryoyu Kobayashi, fot. Neja Tamshe

Serdecznie zachęcamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych, abyście byli na bieżąco z newsami – Facebook, Twitter i Instagram.

Źródła informacji: własne

Źródła grafik: Zosia Hunkiewicz, Instagram @anna_twardosz12, Neja Tamshe

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać