Puchar Świata w Hinterzarten: Zwycięstwo Stroem!

W niedzielne popołudnie odbył się drugi konkurs z cyklu Pucharu Świata Pań w Hinterzarten, na skoczni HS111. W sobotnim konkursie (o którym możecie przeczytać tutaj) triumf odniosła Niemka – Katharina Althaus. Czy dzisiaj również to ona zatriumfowała? Która ze skoczkiń okazała się najlepsza w Hinterzarten? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszamy do dalszego czytania.

Adler-Skistadion (HS111), fot. Instagram/@skispringen_hinterzarten

Kwalifikacje

Zgodnie z planem, o godzinie 13:45 odbyły się kwalifikacje. Udział w nich wzięło 40 z 41 zgłoszonych zawodniczek, więc wszystkie panie miały zapewnioną kwalifikacje do konkursu. Na starcie zabrakło jednej z Polek, Nicole Konderli.

Słowenka Ema Kliniec skoczyła 104,5 m, w rezultacie czego zwyciężyła kwalifikacje. Drugą pozycję zajęła Selina Freitag (99,5 m), a na trzeciej pozycji znalazła się Abigail Strate (101,5 m). Tuż za nimi znalazły się Japonka – Yuki Ito (98,5 m) i Norweżka – Thea Minyan Bjoerseth (100,5 m).

Reprezentantki Polski zajęły dość odległe miejsca. Paulina Cieślar uplasowała się bowiem na 35. miejscu, skacząc 84 metry, natomiast Kinga Rajda znalazła się na 37. pozycji, uzyskując 80,5 m.

Konkurs

Zmagania rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 15:15. Zawodniczki swoje skoki oddawały z 35., 33. i 31. belki startowej.

Na półmetku rywalizacji liderką konkursu została Norweżka – Anna Odine Stroem (112,5 m). Drugą pozycję zajmowała Yuki Ito, która skoczyła 110,5 m, a trzecią, liderka Pucharu Świata, Eva Pinkelnig (107,5 m). W czołowej piątce znalazły się jeszcze Sara Takanashi (104,5 m) i Ema Kliniec (102 m).

Polki swój udział w konkursie skończyły po pierwszej serii. Kinga Rajda po skoku na 86 metr wylądowała na 34. miejscu, natomiast Paulina Cieślar skoczyła 76,5 metra, co dało jej 38. pozycję.

Ostatecznie zwycięstwo odniosła Anna Odine Stroem, prezentując skok na 103 metr. Tuż za nią znalazła się Ema Klinec (107,5 m) i Eva Pinkelnig (103 m). Austriaczka – Chiara Kreuzer (103 m) i Sara Takanashi (106 m) uplasowały się ex aequo na czwartej pozycji.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.