Puchar Świata w Schonach: Kolejne zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami pierwszy zaplanowany konkurs Pucharu Świata w Schonach. Pomimo wyzwań, z jakimi zmagali się organizatorzy m.in. niewystarczająca ilość śniegu, dzięki doskonałej interwencji, udało się rozegrać rywalizację. W efekcie, Jarl Magnus Riiber, po raz kolejny okazał się niepokonany.

Jarl Magnus Riiber, źródło: Instagram/@riiberjarl

Seria skoków na HS100

W sobotni poranek, odbyła się seria skoków. Na belce zasiadło 52 zawodników, którzy odbijali się z 13. i 14. najazdu. Warto również wspomnieć, o 12. stopniu, który został ustawiony na prośbę austriackiego szkoleniowca, dla jego trzech podopiecznych – braci Thomasa i Stefana Rettenegger oraz Franza-Josefa Rehrla.

Ostatecznie, liderem po serii został Jarl Magnus Riiber. Norweg poszybował na rozmiar skoczni, lądując na 108 metrze, pozostawiając za sobą dziewięciosekundową przewagę. Tuż za jego plecami uplasowali się Thomas Rettenegger (102 m) oraz Stefan Rettenegger (98,5 m; +0:46). Ponadto w czołowej piątce lokaty uzyskali wcześniej wspomnialy Rehrl (99,5 m; +1:05) oraz Martin Fritz (100,5 m; +1:08).

Kristjan Ilves, po zdobyciu 98,5 metrowej odległości, zajmował następne miejsce, zaś kolejne Lukas Greiderer. Austriak skoczył pół metra krócej, niż Estończyk. Ósmy wynik osiągnęli ex-aequo Fin Eero Hirvonen (98,5 m) oraz reprezentant gospodarzy Terence Weber (99 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Joergen Graabak, który wylądował na 97,5 metrze.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Bieg na 10 km

Jarl Magnus Riiber nie dał się wyprzedzić rywalom. Dwuboista prowadził przez całą trasę, uzyskując na mecie czas 22:41.7 minut. Norweg zapewnił sobie minutową oraz trzynastosekundową przewagę, nad drugim Stefanem Retteneggerem. Najniższy stopień na podium zajął Joergen Graabak (+1:15.0). Tuż za najlepszą trójką, ze stratą ośmiudziesiątych sekund, do Norwega, uplasował się Eero Hirvonen. Jako piąty dobiegł Kristjan Ilves (+1:18.8).

Szósty wynik wywalczył Lukas Greiderer (+1:31.4), natomiast siódmy Thomas Rettenegger (+1:37.5). Warto zaznaczyć, iż Austriak aż do dziewiątego kilometra, utrzymywał się w czołowej trójce. Ósme miejsce zdobył Vinzenz Geiger (+1:40.6). Niemiec awansował z dwudziestej trzeciej pozycji. Dziesiątkę zamknęli Jens Luraas Oftebro (+1:42.1) oraz Manuel Faisst (+1:43.3). Franz-Josef Rehrl, który po serii skoków był czwarty, zakończył rywalizację jako czternasty (+1:56.8).

Ponadto do biegu nie przystąpili Włosi Iacopo Bortolas oraz Raffaele Buzzi, zaś zdyskwalifikowany za zbyt wczesny start został Simon Mach.

Czołowa dziesiątka sobotnich zawodów w Schonach

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać