Puchar Świata w Zao: Kwalifikacje dla Sary Takanashi!

przez Dominika Śmiech

Po pandemicznej przerwie rywalizacja Pucharu Świata Pań powróciła do Japonii. W minionym tygodniu zawodniczki zmierzyły się na Okurayamie (HS134) w Sapporo. Najlepszą okazała się Silje Opseth, o całym przebiegu konkursu przeczytacie tutaj. W najbliższych dniach będziemy mogli przyglądać się zmaganiom w Zao. Tego, jak wyglądały czwartkowe kwalifikacje na obiekcie Yamagata, dowiecie się w kontynuacji postu.

fot. Skisprungschanzen

Treningi

Przed czwartkowymi kwalifikacjami Panie mogły wziąć udział w treningach. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej sesji treningowej, z tej możliwości skorzystały wszystkie z nich.

W pierwszej serii treningowej najlepszą okazała się Austriaczka Eva Pinkelnig, która oddała skok na odległość 93 metrów. Za nią, ze stratą 4.3 punktu, uplasowała się reprezentantka gospodarzy Sara Takanashi (90 m). Pierwszą trójkę zamknęła Marita Kramer, która przekroczyła linię 90.5 metra. Czwarte miejsce zajęła Słowenka Nika Kriznar (89 m), a piąte Kanadyjka Alexandria Loutitt (88.5 m). Najdłuższy skok, bowiem 93.5 metra, należał do reprezentantki Norwegii Eirin Marii Kvandal. Sumując wszystkie czynniki, ten rezultat wystarczył jej do zajęcia wyłącznie 6. pozycji.

Przypominamy, iż polskie zawodniczki nie poleciały na zawody Pucharu Świata do Zao.

Drugą próbę zdecydowanie zwyciężyła Sara Takanashi, której skok wynosił 95.5 metra. Była to zarazem najdłuższa próba ze wszystkich uczestniczek. Za nią uplasowała się Selina Freitag, która także oddała dobry skok, bowiem wynosił on 91.5 metra. Treningowe podium uzupełniła Słowenka Nika Prevc (90.5 m). Dobrze zaprezentowały się również 4. Eva Pinkelnig (90 m) oraz 5. Nika Kriznar (88 m).

Kwalifikacje

Kwalifikacje do piątkowego konkursu rozpoczęły się o godzinie 9:30 polskiego czasu. Przebiegły one sprawnie i bez większych problemów, a rozegrane zostały z 30. belki startowej. Z pewnością wielką radość japońskim kibicom sprawiła Sara Takanashi (94.5 m), która odniosła triumf. Japonka o zaledwie 1.1 punktu wygrała z drugą Evą Pinkelnig (94 m). Na trzecim miejscu uplasowała się Selina Freitag (93 m). Podobnie jak Pinkelnig, także młoda Niemka straciła niewiele do pierwszego miejsca, gdyż strata wynosiła jedyne 1.4 punktu. Ponadto czwarte miejsce należało do Niemki Kathariny Althaus, która uzyskała taki sam rezultat jak jej koleżanka z drużyny (93 m). Piąta była Anna Odine Stroem (93 m), a szósta Alexandria Loutitt (90.5 m).

TOP 10 kwalifikacji w Zao

Na koniec zapraszamy was na nasze media społecznościowe: FacebookInstagramTwitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać