Reprezentacja Niemiec na zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie

przez Martyna Okrzesik

Po prawie miesięcznej przerwie, powracają zmagania Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni udadzą się do niemieckiego Oberstdorfu, gdzie rywalizować będą na skoczni Schattenbergschanze (HS106). Ostatecznie w konkursach zobaczymy osiemnastu reprezentantów gospodarzy.

Johannes Rydzek, fot. Dominik Berchtold

Kadra kobiet

Na starcie zawodów w Oberstdorfie, pojawi się siedem reprezentantek gospodarzy. Ostatecznie powołanie na domowe zawody otrzymały Nathalie Armbruster, Maria Gerboth, Anne Haeckel, Ronja Loh, Sophia Maurus, Jenny Nowak, a także Svenja Wuerth. Dodatkowo dla 19-letniej Anne Haeckel oraz 18-letniej Ronji Loh, będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata.

– „W końcu wyruszamy na zawody Pucharu Świata w naszym kraju: najpierw Oberstdorf, potem Schonach. Wszyscy nie możemy się tego doczekać! Wracamy w pełni sił. Oprócz naszego podstawowego zespołu, w skład którego wchodzą Nathalie Armbruster, Svenja Würth, Jenny Nowak i Maria Gerboth, zespół wzmacniają dwie młodsze zawodniczki Pucharu Kontynentalnego – Ronja Loh i Anne Häckel. Będzie to ich pierwszy występ w Pucharze Świata. Grupę narodową uzupełnia Sophia Maurus z Oberstdorfu” – mówi szkoleniowiec Florian Aichinger.

– ,,W okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w programie znalazły się intensywne dni szkoleniowe. Zawodnicy podróżowali ze swoimi bazami. Niektórzy byli w Seefeld, Nathalie w Kandersteg. Generalnie trudno było znaleźć skocznię treningową. W Oberstdorfie można było przygotować tylko duży obiekt, więc przenieśliśmy się do Seefeld. Niestety, niektórych sportowców dopadła choroba. Svenja złapała poważniejszą covid-19. Ważne jest dla nich, aby znaleźć drogę powrotną bez większego stresu tutaj, w Oberstdorfie. W miarę naszego wspólnego rozwoju wprowadzimy również innowację, z której jesteśmy bardzo podekscytowani. To może wzbogacić nasz sport. Teraz ważne jest dla nas, aby nasze osiągnięcia treningowe wykorzystać na zawodach. Chcemy zaatakować podium i nadal próbować rzucić wyzwanie Norweżkom” – wyznaje trener kadry kobiet.

Kadra mężczyzn

Męska drużyna na zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie, jest znacznie liczniejsza. W zmaganiach obejrzymy aż jedenastu reprezentantów Niemiec. Szansę na zaprezentowanie się w domowych konkursach otrzymali Manuel Faisst, Vinzenz Geiger, Jakob Lange, David Mach, Johannes Rydzek, Julian Schmid, Richard Stenzel, Tristan Sommerfeldt, Nick Schönfeld, Wendelin Thannheimer, a także Terence Weber. Dla 18-letniego Richarda Stenzela oraz 19-letniego Nicka Schönfelda, będzie to debiut w rywalizacji Pucharu Świata.

Nick Schönfeld, fot. Martyna Okrzesik

– „Z niecierpliwością czekamy na nadchodzący weekend Pucharu Świata w Oberstdorfie, po długiej przerwie od zawodów w Ramsau. Bardzo dobrze wykorzystaliśmy ten etap, łącznie z treningiem w Oberstdorfie. Chłopcy są bardzo dobrze przygotowani do stojących przed nami zadań. Przez Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra wszyscy byli zdrowi. Rozpoczynamy kolejny period z nową energią. Fakt, że zaczynamy od Pucharu Świata u siebie, daje nam dodatkową motywację. Nie możemy się doczekać zawodów” – mówi Eric Frenzel, trener kadry Niemiec.

– „W zeszłym tygodniu mogliśmy naprawdę dobrze trenować. Teraz musimy pokazać występy z treningów podczas zawodów. W sezonie nie ma większych wydarzeń, więc dwa weekendy Pucharu Świata w Niemczech są dla nas, jako Niemców, najważniejszymi momentami sezonu. Naprawdę nie możemy się doczekać nadchodzących zawodów u siebie w Oberstdorfie” – komentuje Julian Schmid.

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oberstdorfie

Piątek, 12.01.2024
08:30 – Oficjalny trening kobiet
9:00 – PCR kobiet
9:45 – Oficjalny trening mężczyzn
10:45 – PCR mężczyzn

Sobota, 13.01.2024
8:00 – Seria próbna
9:45 – Seria skoków mężczyzn
11:00 – Seria skoków kobiet
13:45 – Bieg mężczyzn na 10 km (Gundersen)
14:45 – Bieg kobiet na 5 km (Gundersen)

Niedziela, 14.01.2024
8:15 – Seria próbna kobiet
9:00 – Seria skoków kobiet
10:00 – Seria skoków mężczyzn
12:00 – Bieg kobiet na 5 km (Individual Compact)
14:15 – Bieg mężczyzn na 7.5 km (Individual Compact)

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: deutscherskiverband.de

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać