Reprezentacja USA na zawody Pucharu Świata w Lillehammer

przez Martyna Okrzesik

Drugim przystankiem Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej mężczyzn będzie norweskie Lillehammer. Dodatkowo w Norwegii odbędzie się inauguracja sezonu dla kobiet w obu dyscyplinach. Kolejną reprezentacją, która ogłosiła skład swojej drużyny są Stany Zjednoczone. Kto będzie reprezentował USA?

Alexa Brabec, Annika Malacinski, źródło: Instagram/@usanordic

ZOBACZ TEŻ: WSPÓŁPRACA NORWEGÓW Z KADRĄ USA. ,,NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ JEST RATOWANIE KOMBINACJI NORWESKIEJ NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH.”

Kombinacja norweska

Jeśli chodzi o kombinację norweską, to w Lillehammer zaprezentują się dwie kobiety oraz czterech mężczyzn. Żeńską kadrę USA reprezentować będą Annika Malacinski oraz Alexa Brabec, natomiast powołanie do męskiej drużyny otrzymali Ben Loomis, Grant Andrews, Niklas Malacinski oraz Stephen Schumann. Przypomnijmy, że w miniony weekend Schumann ustanowił nowy życiowy wynik w zawodach Pucharu Świata, zajmując 13. miejsce w wyścigu Individual Compact. Dodatkowo w tych samych zawodach, swoją życiówkę poprawił także Niklas Malacinski, dzięki wywalczeniu 21. pozycji.

Skoki narciarskie

Natomiast w konkursie skoków narciarskich zaprezentują się trzy zawodniczki – Josie Johnson, Paige Jones oraz Sam Macuga. Dodatkowo kadrę mężczyzn reprezentować będą Andrew Urlaub, Erik Belshaw, Decker Dean, Tate Frantz. Przypomnijmy, że Frantz w miniony weekend w Ruce wywalczył swój pierwszy punkt Pucharu Świata w karierze, dzięki uplasowaniu się na 30. miejscu.

Tate Frantz, Erik Belshaw, źródło: Instagram/@usanordic

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: usanordic.org
źródło grafiki: Instagram/@usanordic

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać