Rodlauer rezygnuje z funkcji trenera polskich skoczkiń! Bachleda nowym szkoleniowcem

przez Martyna Okrzesik

Zaskakujące wieści dotarły od głównego trenera polskiej kadry kobiet w skokach narciarskich. Harald Rodlauer złożył rezygnację ze swojego dotychczasowego stanowiska, które pełnił przez niecały rok. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, obowiązki następcy Austriaka obejmie Marcin Bachleda.

Harald Rodlauer, fot. GEPA Pictures

Harald Rodlauer składa rezygnację

Harald Rodlauer funkcję głównego szkoleniowca żeńskiej reprezentacji Polski pełnił przez niespełna rok. Przybycie 58-latka dawało ogromne nadzieje na odbudowę kobiecej kadry w skokach narciarskich, ze względu na bogate doświadczenie w szkoleniu zawodniczek. Pod jego wodzą Marita Kramer oraz Eva Pinkelnig sięgnęły po Kryształowe Kule, ponadto Austriaczki trzykrotnie triumfowały w rywalizacji o Puchar Narodów.

Obowiązki szkoleniowca polskiej kadry Rodlauer objął w maju 2023 roku. Wobec współpracy stawiano wysokie oczekiwania, jednak wyniki polskich zawodniczek nie były zadowalające. Podczas minionej kampanii, tylko jedna Polka zdołała zapunktować w zawodach elity, notując zaledwie osiem punktów, co przełożyło się na 50. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

ZOBACZ TEŻ: ZNAMY KADRĘ I NOWEGO TRENERA POLEK NA NADCHODZĄCY SEZON!

W czwartkowy wieczór Austriak za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, niespodziewanie poinformował o rezygnacji z funkcji głównego szkoleniowca polskiej kadry kobiet w skokach narciarskich. – ,,Dziękuję Stefanowi Huli za jego świetną pracę. Jestem pewien, że pewnego dnia zostaniesz wspaniałym trenerem głównym. Dziękuję też moim zawodniczkom – każda z Was będzie podążać własną drogą. Podziękowania również dla Thomasa Thurnbichlera i jego zespołu za ogromne wsparcie. Dziękuję też Adamowi Małyszowi. Praca w Polsce była dla mnie zaszczytem. Dziękuję za miło spędzony czas” – przekazał Harald Rodlauer.

Nie jest to jednak jedyne pożegnanie z kobiecą reprezentacją kobiet. Rezygnację ze stanowiska fizjoterapeutki i trenerki przygotowania motorycznego złożyła także Theresa Koren.

– ,,Harald! Dziękuję za twoje wsparcie, wiedzę i spokój. Praca z Tobą była zaszczytem. Życzę powodzenia na Twojej nowej drodze. Mam nadzieję zobaczyć Ciebie i Theresę wkrótce na skoczni” – napisał Stefan Hula, na swoim profilu na Instagramie.

Marcin Bachleda trenerem kadry kobiet

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, funkcję głównego trenera obejmie Marcin Bachleda, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z polskimi skoczkiniami. Zakopiańczyk w sezonie 2018/19 był głównym szkoleniowcem reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich, a w następnych latach wspierał drużynę jako asystent i trener regionalny. Ponadto na funkcji asystenta pozostaje 37-letni Stefan Hula.

Marcin Bachleda, źródło: Polski Związek Narciarski

Obecnie nie znamy nazwisk zawodniczek, które znajdą się w kadrach na sezon 2024/2025. Polski Związek Narciarski owe informacje ogłosi najprawdopodobniej w maju.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram: @harryrodlauer, @stefek.hula, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać