Rywalizacja Pucharu Świata na Kulm dopiero po igrzyskach? ,,Nie mamy wystarczających zasobów”

przez Martyna Okrzesik

Skocznia mamucia Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf nie znalazła się w proponowanym kalendarzu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2024/2025. Głównym powodem nieobecności austriackiego obiektu są zaplanowane na luty mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.

Kulm, Bad Mitterndorf
Kulm (HS235), Bad Mitterndorf, fot. Małgorzata Mikulska

Nieobecność Kulm w sezonie 2024/2025

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) opublikowała wstępne szkice kalendarzy zawodów w skokach narciarskich na sezon 2024/2025. W harmonogramie rywalizacji Pucharu Świata mężczyzn znalazło się 37 konkursów na 19 różnych obiektach. W nadchodzącej kampanii nie obejrzymy jednak zmagań na arenie tegorocznych Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 w austriackim Bad Mitterndorf.

ZOBACZ TEŻ: RAMOWE KALENDARZE LETNIEGO GRAND PRIX I PUCHARU ŚWIATA

Głównym powodem nieobecności Kulm (HS235) w kalendarzu są mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w lutym 2025 w austriackim Saalbach-Hinterglemm. – „Nie ubiegaliśmy się o termin styczniowy. Nie mamy wystarczających zasobów w stowarzyszeniu w okresie poprzedzającym mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim” – wyjaśnia dyrektor sportowy Mario Stecher, w rozmowie z Kronen Zeitung.

Były kombinator norweski już teraz zapowiada, że największa skocznia narciarska w Austrii powróci do rywalizacji pierwszoligowej po igrzyskach olimpijskich w 2026 roku. – „Chcemy zorganizować Puchar Świata zaraz po igrzyskach” – wyznaje Stecher.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W FEDERACJI AUSTRIACKIEJ

W cyklu 2024/2025 czekają nas trzy weekendy z rywalizacją na skoczniach do lotów narciarskich. Końcem stycznia zawodnicy zmierzą się na obiekcie Heini-Klopfer-Schanze (HS235) w niemieckim Oberstdorfie. Następnie w połowie marca skoczkowie wystartują na słynnej Vikersundbakken (HS240) w norweskim Vikersund. Ponadto tradycyjnie sezon zostanie zakończony w słoweńskiej Planicy na Letalnicy (HS240).

Ostatecznie złotym medalistą 28. edycji czempionatu w lotach narciarskich został Stefan Kraft. Podium tegorocznych zmagań na Kulm dopełnili Niemiec Andreas Wellinger, a także Słoweniec Timi Zajc. Drużynowo triumfowali Słoweńcy, przed Austriakami oraz Niemcami.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: krone.at

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać