Zmiany w federacji austriackiej

przez Małgosia Mikulska

Po sześciu latach w Austriackim Związku Narciarskim doszło do istotnych zmian personalnych. Mario Stecher, dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, stał się dyrektorem sportowym austriackiej federacji. Na dotychczasowej funkcji zastąpi go znany skoczek i szkoleniowiec Florian Liegl.

austriacka drużyna po sezonie 2023/2024, fot. Małgorzata Mikulska

Mamy system, który działa i możemy na nim budować”

Florian Liegl był reprezentantem Austrii w skokach narciarskich do 2007 roku. Ośmiokrotnie stawał na podium Pucharu Świata, a w 2003 roku zdołał wygrać zawody lotów narciarskich na skoczni Kulm. Po zakończeniu kariery został trenerem, a pod swoimi skrzydłami miał zarówno skoczkinie (m.in. Danielę Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger) jak i skoczków z kadry narodowej. W ostatnim czasie odpowiadał natomiast za szkolenie austriackiej kadry B.

„Nie mogę się doczekać nowego wyzwania i chciałbym podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzono. (…) Chcemy w dalszym ciągu prowadzić na szczyt nowe, młode talenty, a jednocześnie wzmacniać i poszerzać naszą pracę, opierając się na młodych talentach jako naszym fundamencie” – powiedział Liegl.

Odchodzący z funkcji Mario Stecher to były wybitny kombinator norweski. Na swoim koncie ma cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote, dwa tytuły Mistrza Świata, a także 12 zwycięstw w Pucharze Świata. Zawodniczą karierę zakończył w roku 2015, natomiast trzy lata później objął stanowisko dyrektora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. W tym czasie Austria trzykrotnie wygrywała Puchar Narodów w skokach.

„Różnorodne doświadczenie Floriana jako sportowca i trenera czyni go idealnym kandydatem do tego zadania. Chciałem kogoś, kto mógłby wyrosnąć na to stanowisko i kto z dużym zapałem, entuzjazmem i wiedzą kontynuowałby rozwój narciarstwa klasycznego. Myślę, że jest do tego właściwym człowiekiem. Mamy system, który działa i możemy na nim budować” – dodał Mario Stecher.

drużyna austriacka, fot. Małgorzata Mikulska

ZOBACZ TEŻ: DANIEL HUBER ZDOBYWCĄ MAŁEJ KRYSZTAŁOWEJ KULI. ,,TO BYŁA NAPRAWDĘ CIĘŻKA DROGA”

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: skiaustria.at

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać