Skład kadry Polski na inaugurację w Ruce

przez Zuzanna Karwacka

Start nowego sezonu zimowego czeka nas już za trzy tygodnie. Tym razem cykl rozpocznie się w Ruce. Skocznia, na której zmierzą się najlepsi skoczkowie ma rozmiar 142 metrów, a punkt K usytuowany jest na 120. Na obiekcie zobaczymy 5 zawodników, reprezentujących nasz kraj.

Kamil Stoch, fot. Vivienne Stycz

Kadra mężczyzn

W Finlandii wystartują natomiast Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Taką decyzję trener Thurnbichler podsumował zaś krótką wypowiedzią – ,, W porównaniu z ubiegłym rokiem nie ma w zasadzie żadnych zmian. Pierwszy okres nowego sezonu rozpoczynamy w mocnym składzie.”

Paweł Wąsek, fot. Vivienne Stycz

Szkoleniowiec odniósł się także do zmian w zasadach i potencjalnego zespołu na zawody niższej rangi: – ,,Trzeba zaznaczyć, że sytuacja uległa zmianie za sprawą nowych przepisów dotyczących kwot startowych, dlatego tej zimy strategia będzie odgrywała pewną rolę przy ustalaniu składów wszystkich drużyn. Dobrze wiedzieć, że na starcie Pucharu Kontynentalnego również będziemy mieli silny zespół, który powalczy o 6. miejsce startowe na Turniej Czterech Skoczni.”

Ponadto w rozmowie z Polskim Związkiem Narciarskim zaznacza także: ,,Wyniki osiągane w trakcie sezonu będą miały znaczenie. Ci, którzy będą się dobrze spisywać, również dostaną szansę.”

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w Ruce

Piątek, 24.11.2023
14:00 – Oficjalny trening
16:00 – Kwalifikacje

Sobota, 25.11.2023
14:45 – Seria próbna
16:15 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 26.11.2023
14:50 – Kwalifikacje
16:15 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: Polski Związek Narciarski
źródło grafik: Vivienne Stycz

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać