Uniwersjada w Lake Placid: Złoto Kasai, Joanna Kil czwarta

Oficjalnie rozpoczęliśmy 30. Zimową Uniwersjadę w Lake Placid! W dniach od 12 do 22 stycznia 2023 roku w USA przeprowadzone zostaną zawody w 86 konkurencjach w aż 12 dyscyplinach. Nasze podsumowania zaczynamy od konkursu kobiet w kombinacji norweskiej. Na starcie rywalizacji stanęło zaledwie sześć zawodniczek – cztery Japonki, jedna Amerykanka i jedna reprezentantka Polski – Joanna Kil. Przed wyjazdem na Zimową Uniwersjadę 2023 mieliśmy okazję porozmawiać z Polką. Aby przeczytać wywiad z Joanną Kil, zapraszamy do kliknięcia tutaj.

Joanna Kil, fot. Instagram /@nocogirls

W serii próbnej najlepsza okazała się Japonka Haruka Kasai (91,5 m). Drugą pozycję zajęła Yuna Kasai (89 m), natomiast trzecia była Ayane Miyazaki (74 m). Joanna Kil, po skoku na 69,5 metra uplasowała się na piątej pozycji.

Konkurs

Liderką po serii skoków okazała się Haruka Kasai. Japonka oddała skok na odległość 86 metrów. Kolejne dwa miejsca także należały do reprezentantek kraju kwitnącej wiśni. Na drugiej pozycji plasowała się Yuna Kasai (80 m), natomiast trzeci rezultat należał do Ayane Miyazaki (88 m). Za czołową trójką sklasyfikowana została reprezentantka Polski – Joanna Kil. Kil osiągnęła odległość 78 metrów. Piąty wynik uzyskała Sana Azegami (75 m), natomiast szósta była Tess Arnone (57,5 m). Obowiązywały 30. i 29. platforma startowa.

Ostatecznie w Lake Placid mogliśmy zobaczyć całe japońskie podium. Złotą medalistką została Haruka Kasai, która uzyskała czas 14:34.6. Na drugim stopniu podium stanęła Yuna Kasai (+48.8), natomiast brązowy krążek powędrował do Ayane Miyazaki (+2:07.0). Tuż za podium z zaledwie pięcioma sekundami staraty uplasowała się reprezentantka Polski – Joanna Kil (+2:12.1). Piąty wynik uzyskała Amerykanka Tess Arnone (+6.46.1). Nie wystartowała Sana Azegami.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne