Velka Cena w Lomnicy nad Popelkou: Zwycięstwo Ulrichovej i Koudelki

W czeskim mieście Lomnice nad Popelkou odbyła się 50. edycja tradycyjnych zawodów ,,Velka Cena” w skokach narciarskich. Po triumf na obiekcie HS77 sięgnęła Klara Ulrichova, a także Roman Koudelka.

Roman Koudelka, fot. Martyna Okrzesik

Mężczyźni

Ostatecznie pewne zwycięstwo wywalczył niespełna 35-letni Roman Koudelka. Doświadczony Czech w swoich próbach uzyskał odległość 70.5 oraz 68.5 metra. Na drugiej pozycji, ze stratą aż 34.7 punktu do lidera, uplasował się Benedikt Holub (67 & 69 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął dwuboista Ondrej Pazout (68.5 & 68.5 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został Jiri Konvalinka (66.5 & 69 m), zaś piątą notę uzyskał Daniel Skarka (65.5 & 67 m), który stracił zaledwie 0.1 punktu do kombinatora norweskiego. Szósty wynik wywalczył Frantisek Holik (69 & 66.5 m), natomiast siódmy Cestmir Kozisek (65.5 & 66 m).

Obrońca tytułu sprzed roku – David Rygl – ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu. Czeski junior oddał skoki na odległość 63.5 oraz 65 metrów. Czołową dziesiątkę domknęli Filip Krenek (65.5 & 66.5 m) oraz Jachym Hrdina (66 & 65.5 m).

Jedenastą lokatę zajął żegnający się z kombinacją norweską Tomas Portyk (64.5 & 73 m), którego druga próba była najdłuższym skokiem w finale. Ponadto piętnasty wynik uzyskał Josef Buchar (61 & 64 m).

Roman Koudelka startował z 3. platformy startowej. Pozostali zawodnicy prezentowali swoje próby z belki numer 6., 7. oraz 8.

Kobiety

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Klara Ulrichova, która zaprezentowała skoki na dystans 68.5 oraz 68.5 metra. Pozycje medalowe zajęły także siostry Indrackove – Anezka (67 & 66.5 m) oraz Karolina (66.6 & 65.5 m).

Klara Ulrichova, fot. Dominika Śmiech

Czwarty rezultat wywalczyła Veronika Jencova (64 & 62.5 m), natomiast piąty wynik należał do Natalie Nejedlovej (55.5 & 55 m). Stawkę zamknęła Barbora Stepankova, która dwukrotnie wylądowała na dystansie 48 metrów.

źródło: skoky.net