Zbiór newsów z tygodnia (06-13.12.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Za nami kolejny emocjonujący tydzień ze skokami. Mimo, iż skoki narciarskie należą do sportów zimowych, to czasami bywa naprawdę gorąco. Przekonajcie się sami!

Dramat w Słowenii! Odejście Bertoncejla, Robert Hrgota tymczasowym trenerem!

Gorazd Bertoncejl
 
Po pierwszym dniu Mistrzostw Świata w Lotach w słoweńskiej Planicy niektórzy z zawodnikow nie kryli swojego rozgoryczenia. Jednym z nich był 20-letni reprezentant gospodarzy- Timi Zajc. Skoczek zamieścił  w piątkowy wieczór na swoim koncie na Instagramie bardzo kontowersyjny wpis, w którym skrytykował trenera swojej kadry- Gorazda Bertoncejla oraz obwinił go o brak dobrego przygotowania swoich podopiecznych do jednych z najważniejszych zawodów sezonu jakimi były minione Mistrzostwa. Zajc naraził się na wiele niepochlebnych komentarzy, jego słowa nie spodobały się również  Słoweńskiemu Związkowi Narciarskiemu i ostatecznie młody  Słoweniec został wykluczony z kadry. Sytuacja ta odbiła się także na Bertoncejlu, który stracił swoje stanowisko i opuścił kadrę słoweńską. Jego stanowisko tymczasowo przypadło 32-letniemu Robertowi Hrgota, który niegdyś sam był reprezentantem Słowenii. 

 

Problemy Lindvika

Marius Lindvik
 
Niecodzienna sytuacja przytrafiła się w minionym tygodniu jednemu z czołowych norweskich skoczków. 7. zawodnik minionego Pucharu Świata po tym jak zajął 3. miejsce w zawodach Niżnym Tagile uznawany był za jednego z faworytów do wygrania złotego medalu podczas Mistrzostw w Słowenii. Z niewiadomych przyczyn opuścił on jednak Planicę i wrócił do domu. Jak podaje norweski sztab szkoleniowy sytuacja ta nie ma żadnego związku z Covid-19. Zgodnie z informacjami norweskich mediów 22-latek cierpi na problemy z psychiką, czuje się zmeczony i nie ma pewności siebie na skoczni, która odgrywa kluczową rolę podczas lotow. 

 

Pechowy los Stefana Krafta

Stefan Kraft
 
Nieszczęście nie opuszcza triumfatora Pucharu Świata 2019/20. Kraft po odbytej chorobie spowodowanej Covid-19 gotowy był wrócić do rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata. Czekały ich Mistrzostwa, na które każdy zawodnik zwracał największą uwagę. 27-latek miał za sobą wygrany trening, jednak na tym zakończyły się jego zmagania w tej imprezie. Wydarzył się scenariusz, którego nikt się nie spodziewał, a mianowicie u Austriaka odnowiła się kontuzja pleców. Mario Stecher- dyrektor sportowy austriackiej kadry wyjaśnił, iż u Krafta po skoku doszło do zablokowania mięśni biodrowo-lędźwiowych. Zawodnik nie mógł także wesprzeć swoich kolegow podczas niedzielnego konkursu drużynowego i ostatecznie zastąpił go młody 21-letni zawodnik- Timon- Pascal Kahofer, dla którego był to debiut na zawodach tak dużej rangi.

 

Kolejne zawody bez kibiców!

Mühlenkopfschanze, Willingen
 
Tegoroczny Puchar Świata znacząco różni się od poprzednich. Od listopadowej rywalizacji na wiślańskiej  Malince wszystkie zawody odbyły się bez udziału publiczności. Jest to konsekwencją panującej obecnie na całym świecie pandemii Koronawirusa, która nie zamierza łatwo ustąpić i ma zamiar dalej krzyżować plany. Coraz więcej miast decyduje się na przeprowadzenie konkursów bez kibiców. Taką decyzję podjęło też Ski-Club Willingen. Za pośrednictwem swojej strony internetowej ogłosili oni, iż Puchar Świata, który został zaplanowany na 29-31 stycznia oraz Puchar Kontynentalny (6-7 luty) odbędą się przy pustych trybunach. 
 

Dominika

Zdjecia: zimski-sporti.si, fis-ski.com, ispo.com, weltcup-willingen.de
Źródło informacji: skijumping.pl, wlasna
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać