Zbiór newsów z tygodnia (07-14.02.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Jak co niedzielę, tak i dzisiaj zapraszamy Was na krótką lekturę, dotycząca newsów z ubiegłego tygodnia. Ostatnio nastąpiło wiele zmian, nie tylko w planie Pucharu Świata, lecz także w Pucharze Kontynentalnym.

Raw Air odwołane!

Niestety sprawdził się czarny scenariusz, w którym norweski turniej został odwołany, dlatego w tym roku nie zawitamy do kraju fiordów. Powodem owej decyzji jest nie tylko pandemia koronawirusa, w zwiazku z która, po przyjeździe do Norwegii należy udać się na kwarantannę, lecz także bardzo restrykcyjny reżim sanitarny. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała jednak, iż postara się znaleźć zastępstwo dla morderczego Raw Air. Chęć zorganizowania dodatkowych konkursow zgłosiły narazie dwa kraje: Słowenia oraz Polska, gdzie jest mowa o rywalizacji w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Oficjalna decyzja nie jest jeszcze znana, ponieważ rozmowy z innymi federacjami wciąż się odbywają.

Holmenkollbakken (Norwegia)

Przed nami Planica Seven!

Małymi krokami zbliżamy się do końca sezonu, jednak po drodze czekają nas jeszcze konkursy w Słowenii. Zarezerwujcie sobie wolny czas 19-21 marca, a także 25-28 marca. W pierwszy weekend odbędą się trzy konkursy indywidualne na skoczni normalnej, natomiast w kolejny także trzy konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy, jednak tym razem na mamucie.

Letalnica (Slowenia)

Rasnov z zawodami

Tym razem doczekaliśmy się pozytwnego newsa, w którym mowa o Pucharze Świata w Rasnovie. Do tej pory konkursy w Rasnovie były wielką niewiadomą, gdyż spodziewano się odwilżu, co uniemożliwiłoby przeprowadzenie rywalizacji. FIS zapowiedział jednak, iż zawody w Krasnogrodzie powinny sie odbyć zgodnie z planem, ponieważ już od czwartku Rumuni spodziewają się dużego ochłodzenia, więc właśnie od tego dnia w Rasnovie ma ruszyć produkcja śniegu. Puchar Swiata w Rasnovie został zaplanowany na 18-20.02.2021 roku.

Trambulina Valea Carbunarii (Rumunia)

Zmiany w Pucharze Kontynentalnym 

Rosjanie zmienili termin oraz lokalizację finałowej rywalizacji rangi Pucharu Kontynentalnego. Początkowo miała się ona odbyć w dniach 20-21.03.2021 w Niżnym Tagile (Rojsa), jednak obecnie w planie znajduje się Czajkowski. Skoczkowie będą walczyć o czołowe miejsca na Śnieżynce w terminie 27-28 marca.

Śnieżynka (Rosja)

Dodatkowy konkurs dla kobiet

Ostatnio szczęście sprzyja skoczkiniom, które otrzymały wiele dodatkowych zawodów w Pucharze Świata. W tym tygodniu dotarła kolejna informacja o przeprowadzeniu dodatkowego konkursu, który odbędzie się w sobotę, 27 marca w Czajkowskim (Rosja) podczas finału sezonu. Zawody te będą jednak rywalizacją drużynową.

Śnieżynka (Rosja)

Dominika

Źródło informacji: własne

Zródło grafiki: skijumping.pl, Berkutschi, Wikipedia 

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać