Zbiór newsów z tygodnia (09-16.01.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem
Cześć! Jak co tydzień zapraszamy Was na newsy! Mamy nadzieję, że spodobają się Wam i nic innego nie pozostało nam, niż życzyć udanej lektury!

 

David Jiroutek zwolniony z posady trenera!

 
Trwający obecnie sezon Pucharu Świata nie jest szczególnie udanym dla reprezentacji Czech. Pierwsze punkty nasi zachodni sąsiedzi zdobyli dopiero w Engelbergu, a tym czasem na swoim koncie posiadają aż 122 punkty w klasyfikacji Pucharu Narodów. „Rada sportowa sekcji skoków narciarskich przy Czeskim Związku Narciarskim (SLCR), o oparciu o nieudane wyniki w pierwszej części sezonu 2019/2020 oraz całokształt występów reprezentacji narodowej, podjęto decyzję o odwołaniu Davida Jiroutka z posady trenera reprezentacji Czech. Do końca zimy obowiązki głównego szkoleniowca będzie pełnić dotychczasowy asystent, Antonin Hajek” – poinformował na Facebooku Czech Skijuming Team, oficjalny profil kadry czeskiej.

 

fot. Tadeusz Mieczyński

Pech Norwegów 

Nie każda nacja mogła się pochwalić szybkim powrotem do domu. Drużyna norweska na pewno nie zaliczała się do tego grona. W Wenecji skąd, mieli lecieć, padł silnik w samolocie. Lot został odwołany, co wiązało się z tym, że sportowcy i sztab nie mieli jak wrócić. Liczymy mimo wszystko, że wszyscy dotarli do Norwegii i w takim samym składzie w jakim skakali w Predazzo pojawią się w Niemczech.

fot. berkutschi

Wstrząsający koniec sezonu dla Yumu Harady

 

29-letni skoczek z Sapporo podczas trwania Pucharu HBC w rodzimym mieście zaliczył groźnie wyglądający upadek. Niestety nie obyło się bez strat kolejnych zawodników. Harada lądując na 144 metr upadł, przy czym zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie oraz uszkodził łąkotkę. Rehabilitacja Japończyka może potrwać nawet rok.

źrodło: Twitter

Debiut Polek w konkursie drużynowym!

W środę rano mogliśmy się dowiedzieć o tym, że nasza polska kobieca kadra po raz pierwszy weźmie udział w konkursie drużynowym. To dla nas na pewno bardzo duży krok, co cieszy! Czwartą zawodniczką została Nicole Konderla (fot. poniżej), która zadebiutuje w Pucharze Świata i zarazem w sobotniej drużynówce w Zao. Do konkursu przystąpi osiem drużyn, co powoduje, iż każda z nacji znajdzie się w finałowej serii, co spowoduje dożywotnie prawo do startu dla Kingi Rajdy, Nicole Konderli, Joanny Szwab i Anny Twardosz. Życzymy Polkom sukcesów i dalekich lotów!

Nicole Konderla fot. Anna Karczewska

Eisenbichler pauzuje również w Titisee-Neustadt

 
W najbliższy weekend będziemy mogli oglądać zawody w Titisee-Neustadt. Na Hochfirstschanze, identycznie jak we włoskim Predazzo zapauzuje Markus Eisenbichler. Brak Niemca w krajowych zawodach są powodem kontuzji nadgarstka. Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował, że u mistrza świata nie będzie konieczna operacja. Niemiec zapowiada, że zamierza wystąpić w zawodach rozgrywających się w Zakopanem (24-26 stycznia).
 
źródło: Facebook

Zosia i Róża

{źródło wiadomości: skijumping.pl, Facebook, Twitter}
{źródła zdjęć: Twitter, Facebook, berkutschi.com}
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać