Zbiór newsów z tygodnia (10-17.01.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Nasza niedzielna tradycja pozostaje niezmienna! Zapraszamy Was na nowinki i ciekawostki z tego, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w świecie skoków narciarskich.

Dodatkowe konkursy dla pań

Jedną z najbardziej pozytywnych wiadomości tego tygodnia jest z pewnością dodanie do kalendarza Pucharu Świata Kobiet dwóch konkursów. Pierwszy z nich rozegra się w austriackim Hinzenbach – łącznie na panie czekają 3 dni konkursowe (05-07.02.2021). Drugi z nich zastąpi jedno z odwołanych wcześniej zmagań i zostanie rozegrany w Rasnovie (Rumunia) 20.02.2021 roku. W ten też weekend, zarówno panie jak i panowie, wezmą udział w rywalizacji mieszanej zwanej mikstem, która będzie próbą przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie.


Trambulina Valea Carbunarii

Vikersund bez kibiców

Organizatorzy ostatniego przystanku morderczego turnieju Raw Air, którym jest Vikersund, zadecydowali o przeprowdzeniu rywalizacji bez kibiców. Powodem, jak każdy zapewne się domyśla jest pandemia koronawirusa, dlatego w celu ochrony zdrowia zarówno zawodników, jak i innych osob pracujących na skoczni, nie mogła zapaść inna decyzja. Zmagania na Vikersundbakken odbędą się 19-21.03.2021.


Vikersundbakken

Transmisje Fis Cup mężczyzn i kobiet

Kibice skoków, którzy interesują się również rywalizacja w zawodach niższej rangi, powinni zarezerwować sobie wolny czas na wtorkowy oraz środowy poranek, gdyż TVP Sport poprowadzi na żywo transmisje zawodów Fis Cup Kobiet, które odbędą się w Szczyrku. Z kolei początek wtorkowych zmagań mężczyzn zaplanowany jest na godzinę 17:00, natomiast w środę start pierwszej serii rusza o godzinie 14:30.


Skalite 

Rosyjscy sportowcy poddani karze

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się 23.02-07.03.2021 r. w niemieckim Oberstdorfie. Jednym z ich wyjątków będzie na pewno występ rosyjskich sportowców, ponieważ mają oni możliwość wzięcia udziału w rywalizacji, jednak jedynie pod flagą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Spowodowane jest to kara, która potrwa do 16 grudnia 2022 roku. Rosjanie otrzymali ją za stosowanie dopingu. W sytuacji, gdyby któryś rosyjski zawodnik stanął na najwyższym stopniu podium, zamiast swojego hymnu usłyszy hymn FISu.


Evgeni Klimov

Polska ponownie gospodarzem zawodów Pucharu Świata

Zakopane ugości po raz drugi tej zimy najlepszych skoczków świata. Ze względu na pandemię koronawirusa, zaplanowane na 13-14.02 konkursy w chińskim Zhangjiakou (HS140) zostały odwołane. Wolnym weekendem w kalendarzu Pucharu Świata natychmiastowo zainteresował się Polski Związek Narciarski, który zobowiązał się do organizacji zmagań, jednak rozważane były dwa miasta: Wisła oraz Zakopane. Ostatecznie zawodnicy zawitają do stolicy Tatr


Wielka Krokiew

Dominika

Źródło informacji: własna, fis-ski.com
Źródło grafiki: skisprungschanzen.com, sportwobiektywie.pl, skijumping.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać