Zbiór newsów z tygodnia (13-20.02.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Kolejny czwartkowy wieczór, kolejny zbiór newsów od nas dla Was! Zapraszamy serdecznie do uważnej lektury.

Powrót Severina Freunda do Pucharu Świata!

 
Nadszedł wyczekiwany przez wielu kibiców skoków narciarskich moment! Niemiec, który dotychczas zmagał się z plagą kontuzji wraca do najwyższych rangą zawodów dyscypliny. Wiele osób, które nawet nie mają skłonności do trzymania kciuków za naszych zachodnich sąsiadów zapewne i tak ucieszy się z wielkiego kroku wprzód, który wykonał właśnie Severin. Pamiętamy kampanię Pucharu Świata, gdy o wygranej Kryształowej Kuli zadecydowała jego większa liczba zwycięstw w sezonie. Freund swoją klasą zawsze wnosił nie tylko piękny styl skakania, ale podkręcał również jeszcze bardziej rywalizację o tytuł najlepszego skoczka. Czy Niemiec udźwignie ciężar, związany z powrotem po dłuższej przerwie? Przekonamy się o tym już niebawem!
 
Severin Freund (GER)

Thomas Hofer kończy karierę.

 
Młody skoczek z Austrii za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował swoich fanów o odwieszeniu nart na kołek. Nieznane są przyczyny takiej decyzji, Austriak ich nie upublicznił. Pożegnał się ze światem skoków w sposób niemalże wymarzony – lotem na 220 metr, na skoczni w Kulm. Oczywiście życzymy Thomasowi powodzenia w jego przyszłej, nowej i nieznanej drodze, jaką postanowił obrać.
 
Thomas Hofer (AUT)
 

Brak Roberta Johanssona i Ryoyu Kobayashiego w Rasnovie.

 
Niedługo przed rozpoczęciem zawodów w Rumunii pojawiła się informacja o wielkich nieobecnych nadchodzących konkursów. Norweg nie wzbudził co prawda takich emocji, co wieść o Japończyku. W mediach podano wyjaśnienie, mówiące o tym, że Ryoyu zamierza lepiej przygotować się do ostatnich konkursów sezonu, a także Mistrzostw Świata w lotach, które w tym roku odbędą się w słoweńskiej Planicy.
 
Od lewej: Robert Johansson (NOR), Ryoyu Kobayashi (JPN)
 

Freitag wystartuje w Pucharze Kontynentalnym.

 
Nie jest wielką tajemnicą, jak miernie w tym sezonie prezentował się Richard. Wiele osób ubolewało nad tym faktem i zastanawiało się co zamierza zrobić Niemiec. Podjęto decyzję o tym, że Freitag ma wystartować w niższej od PŚ randze zawodów, które w ten weekend odbędą się we włoskim Predazzo. Czy dzięki takiemu wyborowi reprezentant naszych zachodnich sąsiadów odzyska pewność skoków i odnajdzie utraconą nie tak dawno, dobrą formę?
 
Richard Freitag (GER)

Podopieczne Łukasza Kruczka nie wystartują w Ljubnie.

 

Rezygnacja z udziału Polek w konkursach Pucharu Świata w Słowenii jest spowodowana chęcią odpowiedniego przygotowania się na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w Oberwiesenthal już za dwa tygodnie. Treningi na zgrupowaniach zaplanowane są w Szczyrku oraz Eisenerz.

Od lewej: Joanna Szwab (POL), Kinga Rajda (POL), Anna Twardosz (POL)
Zuzia
 
źródła informacji: własne, skijumping.pl, twitter.com
źródła grafiki: berkutschi.com, instagram.com
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać