Zbiór newsów z tygodnia (22-28.02.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

W tym tygodniu ponownie czekały nas radosne informacje, ale też te, które sprawiły, że z naszych twarzy natychmiast znikł uśmiech. Sprawdźcie sami, jakie newsy do nas dotarły!

Pozytywna wiadomosc dobiegła do nas z Oberstdorfu, gdzie obecnie odbywają się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. W konkursie indywidualnym na skoczni normalnej (HS106) nowym mistrzem świata został Piotr Żyła i dołączył do grona swoich kolegów z reprezentacji: Kamila Stocha oraz Dawida Kubackiego. Żyła jest także najstarszym skoczkiem w historii (34 lata), któremu udało się zdobyć to trofeum. Na Instagramie Klemensa Murańki mogliśmy widzieć, jak świetna atmosfera panuje w kadrze Polski, gdyż wieczorem cały sztab szkoleniowy oraz wszyscy zawodnicy przywitali Piotra Żyłe gromkimi brawami, kiedy ten przyjechał po konkursie do hotelu.

Piotr Żyła (PL)

Koronawirus nieustannie nie odpuszcza, tym samym nie litując się nad skoczkiniami i skoczkami. Pojawił się on we włoskiej drużynie, a dokładnie wykryto go u młodej zawodniczki Jessici Malsiner oraz w sztabie szkoleniowym reprezentacji Włoch. Mimo, iż u pozostałych kadrowiczów wyszły negatywne testy, włoska federacja postanowiła wycofać wszystkich uczestników, którzy uprawiają skoki narciarskie. Powodem jej decyzji było zapewnienie bezpieczeństwa pozostałym zawodnikom, m.in. w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Jessica Malsiner (IT)

Reprezentanci Włoch to nie jedyni poszkodowani tegorocznych Mistrzostw. Do tego grona zalicza się również  trener reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich, Zoran Zupancic, u którego także wykryto SARS-COV-2 i z tego względu był zmuszony opuścić konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej. U jego podopiecznych nie wykryto żadnego przypadku wirusa, dzięki czemu ich start w zawodach nie był zagrożony.

Nika Kriznar i Zoran Zupancic (SLO)

Dominika

Zródło informacji: własne

Zródło grafiki: Instagram/zoran.zupancic/jessica_malsiner/piotr_zyla_official

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać