Zbiór newsów z tygodnia (23.11-29.11.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Wraz z nadejściem nowego sezonu zimowego w skokach narciarskich, nie może zabraknąć dawki newsów z minionego tygodnia dla tych, którzy nie byli albo chcą sprawdzić co umknęło ich czujnej uwadze. 

MACIEJ KOT ZOSTANIE TATĄ! 


Maciej Kot, Agnieszka Kot
 

W miniony poniedziałek, tuż po rozpoczęciu zimowego sezonu w skokach narciarskich w Polsce, młode malżeństwo ogłosiło za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zostaną rodzicami. Oboje nie ukrywają radości z faktu, że ich mała rodzinka się powiększy, a wręcz nie mogą się doczekać, aż ich pierwszy potomek przyjdzie na świat. Jak myślicie, będzie to dziewczynka czy chłopiec? Oczywiście składamy serdeczne gratulacje Agnieszce i Maćkowi! 

PIERWSZE ZAKAŻENIA COVID-19 WŚRÓD SKOCZKÓW W SEZONIE

Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Philipp Aschenwald

 
Początek sezonu niestety nie dla wszystkich zawodników i trenerów może być szczęśliwy. Chciałoby się powiedzieć, że to tylko przez słabe wyniki (co niekoniecznie może dotyczyć Austriaków, ze względu na wygrany drużynowy konkurs). Pech chciał, że zważając na to w jakich okolicznościach żyjemy, koronawirus zaatakował pierwszych zawodników skoków narciarskich. Krótko po inauguracji sezonu w Wiśle, austriacki związek narciarski poinformował, że wynik pozytywny na covid-19 otrzymał Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald oraz dwóch trenerów – Andreas Widhoelzl oraz Robert Treitinger. Natychmiastowo  postanowiono, że cała kadra i osoby które miały kontakt z zarażonymi skieruje się na domową kwarantanne,a do Finlandii uda się kadra B austriackich skoczków. Było to  strzałem w dziesiątkę i najprawdopodobniej uratowało dalsze losy (jak do tej pory) Pucharu Świata, ponieważ do wiadomości publicznej w sobotę (28.11) podano, że również u Stefana Krafta i Michaela Hayboecka wykryto covid-19. Na szczęście każdy z Panów przechodzi chorobę łagodnie z delikatnymi objawami, ich powrót zaplanowany jest na mistrzostwa w lotach w Planicy. 
 
Austriacy nie są jedyną drużyną, której wirus popsuł plany. Również w drużynie naszych wschodnich sąsiadów – Rosjan – wykryto przypadek koronawirusa u Michaiła Maksimoczkina. Podobnie jak austriacy zawodnicy, Rosjanie nie udali się na zawody do mroźnej Finlandii jednak są pozytywnie nastawieni na szybki powrót już na zawody w ich rodzimym kraju. 
 Koronawirus nie był także łaskawy dla Filipa Sakali (Czechy), a także bułgarskiego trenera i jego asystenta. Na razie nic nie wiadomo odnośnie samopoczucia zawodników i trenerów, jednak mamy nadzieję, że przejdą tego okropnego wirusa najłagodniej jak się da.

PUCHAR KONTYNENTALNY W SAPPORO ODWOŁANY 

skocznia w Sapporo

Ania

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać