Zbiór newsów z tygodnia (23-30.01.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Zapraszamy na cotygodniowy zbiór informacji ze świata skoków! Zapraszamy do krótkiej lekturki!

Zbawienie w białoruskich skokach. Pomocną dłoń wyciągają Polacy

 
W czasie rozgrywanego Pucharu Świata w Zakopanem, w stolicy Tatr pojawił się szef białoruskiej federacji narciarskiej, Aleksander Koniuk. Podczas rozmów z Walterem Hoferem i Apoloniuszem Tajnerem osiągnięto porozumienie na temat rozwoju tamtejszego narciarstwa. Poza współpracą podjęto również decyzję nt. kooperacji organizacyjnej między białoruskim związkiem, FIS-em i PZN-em. Dyrektor PŚ nie pierwszy raz spotyka się z Koniukiem, Hofer na Białorusi zawitał latem ubiegłego roku, by zapoznać się z infrastrukturą i organizacją dot. skoków narciarskich.
 
Petr Chaadaev (BLR)

Debiut 17-letniego Marco Woergoettera

 
Dwukrotny mistrz olimpijski z Lozanny zadebiutuje na zawodach Pucharu Świata w Sapporo. Kariera Austriaka bardzo szybko nabrała rozpędu. We wrześniu ubiegłego roku wygrał zawody Alpen Cup. Natomiast w październiku zaś zdobył prawo startu w Pucharze Kontynentalnym, lecz w zawodach drugiej rangi wystąpił tylko dwa razy. Dotychczas jego najlepsze miejsce w PK to 13. z Bischofshofen. Nastolatek pojawi się w pierwszym składzie za Philippa Aschenwalda, który chce „naładować akumulatory” na kolejną część sezonu.
 
Marco Woergoetter (AUT)
 

Upadek Gregora Schlierenzauera w treningu

 
Austriacy razem z Japończykami zadeklarowali, że wezmą udział w wolnym treningu na Okurayamie. Niestety czwartek nie był szczęśliwy dla Schlierenzauera, który upadł przy lądowaniu.
 
Cała sytuacja nie była groźna. Gregor upadł na wskutek problemów przy lądowaniu, a zeskok Okurayamy opuszczał poobijany. Nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby stawił się na starcie piątkowych kwalifikacji.– mówi Daniel Fettner, rzecznik prasowy austriackiej drużyny.
 
Gregor Schlierenzauer (AUT)
 
Róża
źródło informacji: własne, tvpsport.pl, skijumping.pl 
źródła grafiki: wikipedia.pl, meinbezirk.at, Google Grafika

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać