Zbiór newsów z tygodnia (26.12.2019-02.01.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Czas na kolejne podsumowanie najważniejszych informacji z minionego tygodnia. Zapraszamy do przeczytania posta!

Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt odwołany

Niestety pogoda po raz kolejny nie jest sprzyjająca. Po raz kolejny zawody z powodu wysokiej temperatury zostają odwołane. W okolicach skoczni nie ma śniegu, a organizatorzy nie są w stanie przygotować skoczni Hochfistschanze w Titisee-Neustadt na konkurs Pucharu Kontynentalnego. W takim razie czy Puchar Świata w tym mieście, który ma się odbyć pod koniec stycznia dojdzie do skutku? Zobaczymy.
 
Ilustracja
źródło: Wikipedia

Robert Johansson i jego problemy z plecami

– Od paru dni wyczuwam pewną blokadę w plecach. Jeszcze dwa dni temu poruszanie się po schodach czy kładzenie się do łóżka sprawiało mi problemy, ale na szczęście otrzymałem pomoc w rodzinnym Lillehamer. Teraz priorytetem jest doprowadzenie moich pleców do możliwie najlepszego stanu, aby pojawić się na starcie sobotnich kwalifikacji – powiedział Robert po przybyciu do Oberstdorfu. Skoczek jednak wystąpił w kwalifikacjach i jak się okazało przyczyną bólu było to, że Norweg w okresie świątecznym odśnieżał chodnik przed domem.

Mateusz Gruszka kontuzjowany

18-letni Mateusz Gruszka groźnie upadł podczas piątkowego (27 grudnia) treningu w Zakopanem. Przyczyną wypadku był nie sztuczny, a naturalny śnieg. Zasypał on Wielką Krokiew, przez co zeskok był zbyt miękki. Nastolatka czeka przerwa w treningach. Jego występ w Mistrzostwach Świata Juniorów również staje pod znakiem zapytania. Mamy nadzieję, że jednak Polak będzie miał szansę wziąć w nich udział i jego ręka po zdjęciu gipsu szybko wróci do siebie.

Andreas Wellinger zapowiada powrót w przyszłym sezonie!
 
Podopieczny Stefana Horngachera z dumą obserwował poczynania swoich kolegów z drużyny w Oberstdorfie. Niemiec oświadczył, że zamierza zaatakować w kolejnym sezonie oraz w wywiadzie dla skijumping.pl przyznał, że jego faworytem do zgarnięcia Złotego Orła jest definitywnie Karl Geiger. Skocznia w Oberstdorfie ma szczególne znaczenie dla Wellingera w kontekście powrotu do kariery. W przyszłym sezonie na Schattenbergschanze oprócz 69. Turnieju Czterech Skoczni odbędą się również Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które są najgłówniejszym celem 24-letniego skoczka z Niemiec. Wellinger oprócz tego, że wspierał swoich kolegów również został zaproszony do komentowania zawodów dla niemieckiej stacji, która relacjonowała skoki.

 

źródło: Google Grafika
 
Dziękujemy za przeczytanie! Zapraszamy na następne newsy już za tydzień!
Zosia i Róża
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać