Zbiór newsów z tygodnia (29.11-05.12.2021)

przez Zofia Hunkiewicz

Debiut Jana Habdasa w Pucharze Świata

18 latek, który został powołany do reprezentacji naszej kadry w Wiśle, przebrnął w piątek (03.12) kwalifikacje. 41. miejsce umożliwiło mu wzięcie udziału w niedzielnych zawodach. Podczas zawodów Habdas wywalczył 46. lokatę. Warto dodać, że skoczek w historii został pierwszym polskim zawodnikiem, który wywalczył awans do konkursu indywidualnego Pucharu Świata.

Kontuzja Roka Masle

Podczas treningu w Planicy Słoweniec niefortunnie upadł. Jak mogliśmy się dowiedzieć z jego profilu na Instagramie jego więzadło krzyżowe zostało zerwane. Masle przeszedł już operację. Niestety kontuzja wykluczy go z tego sezonu. Życzymy skoczkowi szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.

Jack White odwiesił narty na kołek

O zakończeniu kariery dwudziestoletni Francuz powiadomił wszystkich za pośrednictwem Instagrama. Nie podał konkretnej przyczyny. Największym sukcesem byłego już zawodnika będzie 19. lokata indywidualnie i 5. drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti (2021).

Zmiana w składzie Polaków

Sztab szkoleniowy postanowił nieco zmienić skład polskiej kadry jeśli chodzi o najbliższy start w Pucharze Świata. Do Klingenthal pojadą: Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Natomiast Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Jakub Wolny udadzą się na treningi do Ramsau.

źródło informacji&grafiki – instagram/ rok_masle, _white.jack_, janhabdas, polski związek narciarski