Zbiór newsów z tygodnia (29.11-06.12.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Wraz z zakończeniem kolejnego tygodnia, wreszcie przyszła pora, aby odkryć, co nowego wydarzyło się w świecie skoków.

Szczęśliwa szóstka Doleżala

  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki

Na tę chwilę czekało wielu polskich kibiców skoków narciarskich. Po rozmyśleniach trener kadry reprezentacji Polski- Michal Doleżal podał oficjalny skład drużyny na Mistrzostwa Świata w lotach, które odbedą się w dniach 10.12-13.12.2020 w słoweńskiej Planicy. Szczęśliwcami tym razem okazali się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała a także Aleksander Zniszczoł. W minionym tygodniu szlifowali oni swoje umiejętności na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, czego rezultatem była ich nieobecność na zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Wyjątkiem był jednak Aleksander Zniszczoł, który pojawił się w Rosji, aby zawalczyć o ostatnie wolne miejsce w składzie.

Kolejne żniwa koronawirusa

Sandro Pertile

Koronawirus nie oszczędza nikogo, w tym również środowiska skoków. Na listę zakażonych trafiło kilku kolejnych skoczków, a także dyrektor Pucharu Świata- Sandro Pertile. Pozytywny wynik testu otrzymali także Daniel Huber, Thomas Lackner, Manuel Fettner oraz Jan Hörl. Dwóch pozostałych reprezentantów Austrii: Maximilian Steiner i Markus Schiffner, mimo negatywnych wyników, nie mogli pojawić się na starcie niedzielnego konkursu. Drużyna Austrii stoi aktualnie  pod wielkim znakiem zapytania w temacie zbliżających się Mistrzostw Świata w Planicy.
 

Wielka nieobecność podczas zawodów w Niżnym Tagile

 Karl Geiger, Franziska Geiger

Na kolejne zawody Pucharu Świata, które odbyły się w rosyjskim Niżnym Tagile, wybrała się niekompletna reprezentacja Niemiec. Zabrakło tam bowiem jednego z najlepszych niemieckich skoczków tego sezonu. Mowa o Karlu Geigerze, którego nieobecność spowodowana była koniecznością zostania w domu, ze względu na oczekiwanie na narodziny jego dziecka. 27-latek ma wrócić do rywalizacji w nadchodzącym tygodniu.

 
Poważna kontuzja Evy Pinkelnig

   Eva Pinkelnig

Pechowa środa dla zawodniczki z Austrii. Podczas treningu w Seefeld Eva Pinkelnig upadła przy lądowaniu i złamała śledzionę. 32-latka została zabrana przez służby medyczne do szpitala w Innsbrucku, gdzie pomyślnie przeszła operację. Termin powrotu Austriaczki na skocznie nie jest jeszcze znany.

Dominika
                                                                                                                               Zdjęcia- skijumping.pl, sportschau.de, onet.sport.pl                                                                                                        Źródło informacji- skijumping.pl, własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać