Zbiór newsów z tygodnia (31.01-07.02.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem
Za nami tydzień z zarówno bardzo wesołą nowiną, jak i kilkoma mniej pozytywnymi. Co tym razem tak ucieszyło fanów skoków narciarskich, a co sprawiło rozczarowanie na ich twarzach? Sprawdźcie koniecznie!
 
 
   Powrót Andersa Fannemela! 
 
W tym tygodniu zdecydowanie najlepszym newsem jest powrót Andersa Fannemela na skocznię! W środę rano (03.02.2021) na Instagramowym profilu Norwega pojawił się filmik, na którym oddaje on swój pierwszy skok po ponad półtorarocznej przerwie, która spowodowana była kontuzją. 18 lipca 2019 roku podczas treningu przed zawodami Letniego Grand Prix w Wiśle (Polska) Fannemel upadł w fazie lądowania, co było spowodowane silnym podmuchem wiatru. Niestety doszło do bardzo poważnego urazu- zarówno zerwanie wiązania w kolanie, jak i uszkodzenie łąkotki- co wykluczało skoczka z rywalizacji na co najmniej 9 miesięcy. Norweg miał powrócić na skocznię już nieco wcześniej, jednak musiał poddać się dłuższej rehabilitacji, co ostatecznie przyniosło oczekiwane efekty. Fannemel swój skok oddał na skoczni K-90 w Lillehammer (Norwegia).
 
 
Anders Fannemel (Norwegia)
 
 
Problemy z próbą przed Mistrzostwami Świata
 
Ostatnio w Internecie głośno jest o problemach przeprowadzenia zawodów Pucharu Świata w Rasnovie (Rumunia), które zostały zaplanowane na 18-20.02.2021. Mają się one odbyć na skoczni Trampulina Valea Carbunarii i służyć również jako sprawdzenie formy zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie (Niemcy). Na początku podano informację o odwilżu, jaki panuje obecnie w Rumunii, jednak później nastąpił zwrot akcji, gdyż organizatorzy poinformowali o nadchodzącym mrozie, który pozwoliłby na rozegranie zawodów zgodnie z planem. W dniu 08.02.2021 FIS ma odbyć się spotkanie w celu podjęcia ostatecznej decyzji.
 
 
Trambulina Valea Carbunarii (Rumunia)
 
 
Groźny wypadek Eirin Marii Kvandal
 
W dniu 07.02.2021 jedna z czołowych norweskich skoczkiń-Eirin Maria Kvindal- podczas zawodów Pucharu Świata w Hinzenbach (Austria) przewróciła się i nie była w stanie się samodzielnie podnieść. Zeskok opuściła na noszach i natychmiastowo została przetransportowana do szpitala w Linz, gdzie została zbadana. Lekarze nie zauważyli na razie nic niepokojącego, jednak zawodniczka musi przejść dokładniejsze badania i niewykluczone jest również zerwanie więzadła krzyżowego. Trener norweskiej kadry obawia się, że to koniec sezonu dla 19-latki, jednak miejmy nadzieję, że zły scenariusz się nie sprawdzi.
 
Eirin Maria Kvindal (Norwegia)
 

Kara dla Rosji

W związku ze stosowaniem przez rosyjskich sportowców środków dopingowych, które oczywiście w sporcie są surowo zabronione, FIS nałożył na ten kraj karę, którą jest występowanie w imprezach, m.in. Mistrzostwach Świata, jako Rosyjska Federacja Narciarska (RSF). Reprezentanci Rosji zamiast swojej flagi, będą występować pod flagą symbolu narodowego komitetu olimpijskiego, który znajduje się na białym tle. Kara ta początkowo miała trwać cztery lata, jednak została skrócona do jedynie dwóch lat.
 
Rosyjscy skoczkowie z trenerem
 
 
 
 
Dominika
Źródło informacji: własne, Instagram/andersfannemel
Zródło grafiki: Instagram/andersfannemel, Sport.pl, dynamotickets.ru, helg.no 
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać