Alpen Cup w Libercu: Stenzel i Konvalinka zwycięzcami!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami inauguracyjny weekend Alpen Cup w kombinacji norweskiej. Pierwszy przystanek miał miejsce w czeskim Libercu. W efekcie pozwolił nam wyodrębnić dwóch mocnych zawodników – Richarda Stenzela oraz Jiriego Konvalinkę. To oni dominowali na obiekcie Jested B oraz podczas biegów. Ponadto wystartowało również sześciu polskich reprezentantów.

Jested, Liberec, Czechy, fot. Zofia Hunkiewicz

Sobota

Seria skoków

Zmagania rozpoczęły się pół godziny po dziesiątej. Zawodnicy ruszali z siedemnastej belki, a w rezultacie na czele znalazł się Richard Stenzel. Niemiec skoczył 104,5 metra. Drugą pozycję zajął Jiri Konvalinka (98 m), natomiast kolejne dwóch reprezentantów Niemiec – Johann Unger (100 m) oraz Nick Schoenfeld (95 m). Piątą lokatę uzyskał Maximilian Slamik (98 m), a szóstą Holender Sean Steenbakkers (98 m).

Następnie plasowali się Jost Juvan (92 m), David Liegl (98,5 m) oraz nasz reprezentant Mikołaj Wantulok (97,5 m). Najlepszą dziesiątkę zamknął Manuel Senoner, który wylądował na 97,5 m.

Bieg

Ostatecznie w sobotę niepokonany okazał się Richard Stenzel. Niemiec ukończył dziesięciokilometrowy wyścig na nartorolkach, w czasie 22:14.9 minut. Trzydzieści cztery sekundy za nim, na mecie znalazł się Jiri Konvalinka. Trzecią pozycję wywalczył Manuel Senoner (+52.4). Jako czwarty dobiegł Lukas Dolezal (+52.9), zaś piąty Lucas Mach (+53.6).

Richard Stenzel, fot. Zofia Hunkiewicz

Kolejno miejsca zajmowała dwójka Niemców – Benedikt Graebert (+55.2) i Nick Schoenfeld (+55.5) oraz dublet Austriaków – David Liegl (59.3) i Leonard Netzer (+1:02.8). Pierwszą dziesiątkę domknął Jonathan Graebert (+1:05.0).

Jeśli chodzi o Polaków, najwyżej plasował się Kacper Jarząbek (29. lokata; +3:10.7). Mikołaj Wantulok (+3:23.9) zajał trzydzieste czwarte miejsce, zaś Jakub Cieślar trzydzieste piąte (+3:24.0). Szymon Dubiel ukończył zmagania jako trzydziesty siódmy (+3:27.7), natomiast Andrzej Waliczek jako czterdziesty piąty (+4:58.3). Dodatkowo Tymoteusz Dyduch dobiegł jako czterdziesty ósmy (+5:23.5).

Niedziela

Seria rozpoczęła się z dwudziestej drugiej belki. Dzięki stumetrowej odległości, na prowadzenie wysunął się Jiri Konvalinka. tuż za nim uplasował się sobotni triumfator – Richard Stenzel (99 m). Trzecią pozycję zajął Jost Juvan (93 m), zaś czwartą David Liegl (95 m). Czołową piątkę zamknął Manuel Senoner (93 m).

Johann Unger dzięki dziewięćdziesięciotrzy metrowej próbie wywalczył szóstą lokatę. Kacper Jarząbek ukończył serię na siódmym miejscu (88,5 m), Benedikt Graebert na ósmym (95 m), natomiast Maximilian Slamik na dziewiątym (91,5 m). Ansgar Schupp dzięki dziewięćdziesięciojedno metrowym skoku, uplasował się na dziesiątej pozycji.

Jiri Konvalinka, fot. Zofia Hunkiewicz

Bieg

Ostatecznie niedziela okazała się najbardziej pomyślna dla Jiriego Konvalinki. Zawodnik pokonał pięciokilometrowy dystans w czasie 13:10.0 minut. Niecałe dziesięć sekund po nim, na mecie zjawił się Richard Stenzel. Kolejne dwie pozycje zajmowali bracia Graebert – Benedikt (+31.4) oraz Jonathan (+34.0). David Liegl uplasował się na piątej pozycji (+34.8). Ponadto w najlepszej szóstce znalazł się również Lukas Dolezal (+37.3).

Leonard Netzer wywalczył siódmą lokatę (+41.1), zaś Johann Unger ósmą (+44.7). Jako dziewiąty dobiegł Ansgar Schupp (+48.1), a dziesiąty Kacper Jarząbek (+50.5).

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, Mikołaj Wantulok zajął dwudzieste czwarte miejsce (+2:01.1), Szymon Dubiel trzydzieste pierwsze (+2:19.5), zaś Jakub Cieślar trzydzieste drugie (+2:19.9). Ponadto Tymoteusz Dyduch ukończył konkurs na czterdziestej pierwszej pozycji (+2:41.8), natomiasy Andrzej Waliczek na czterdziestej ósmej (+4:23.5).

Dodatkowo do mety nie dobiegł Bryan Venturini.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.