Alpen Cup w Oberhofie: Wygrana Anne Haeckel

Zmagania z cyklu Alpen Cup przeniosły się do Niemiec, a dokładniej na obiekt Rennsteig-Schanze (HS100) w Oberhofie. Reprezentantka gospodarzy – Anne Haeckel – okazała się triumfatorką sobotniej rywalizacji w Turyngii, która została przeprowadzona w formie hybrydowej.

Anne Haeckel, fot. Nordic Focus

Anne Haeckel triumfuje

Tegoroczne zmagania Alpen Cup, odbywają się w formie hybrydowej. Zawodniczki oddawały swoje próby na obiekcie Rennsteig-Schanze (HS100), który jest częścią kompleksu Kanzlersgrund w Oberhofie. Następnie dwuboistki brały udział w wyścigu na dystansie pięciu kilometrów.

Ostatecznie smaku zwycięstwa w domowych zawodach zaznała reprezentantka gospodarzy – Anne Haeckel. Niemka pokonała wyznaczoną odległość w czasie 15:02.8 min. Tuż za jej plecami uplasowała się Słowenka Tia Malovrh, która do liderki straciła zaledwie sześć sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła wówczas Włoszka – Giada Delugan (+16.6).

Tuż za pozycjami medalowymi, znalazła się kolejna z reprezentantek Italii – Anna Senoner (29.5). Rezultaty w czołowej szóstce wywalczyły także słoweńska dwuboistka Teja Pavec (+40.0) oraz Francuzka Marion Droz Vincent (+48.2).

Najlepsza dziesiątka zawodów w Oberhofie, fot. Nick Schoenfeld

W zmaganiach wzięła udział jedna reprezentantka Szwajcarii. Dwuboistka końcowo uplasowała się na siedemnastej lokacie, tracąc 3:23.2 do triumfującej Haeckel.

Na niedzielę zaplanowano finałowy konkurs z cyklu Alpen Cup kobiet. Zawodniczki swoje próby zaczną oddawać o godzinie 9:00. Następnie, o 11:30 przystąpią do biegu na dystans 5 km.