Alpen Cup w Seefeld: Teja Pavec najlepsza w niedzielnym konkursie

przez Martyna Okrzesik

Po sobotnim triumfie Kathariny Gruber, nadszedł czas na drugi dzień rywalizacji w Seefeld w ramach Alpen Cup kobiet w kombinacji norweskiej. W niedzielny poranek, na Toni-Seelos-Olympiaschanze (HS109) zawodniczki oddały swoje skoki, a następnie wzięły udział w biegu na pięć kilometrów. Smaku zwycięstwa zaznała ostatecznie Słowenka Teja Pavec.

Teja Pavec, fot. Aljaž Žepič

ZOBACZ TEŻ: ALPEN CUP W SEEFELD: TRIUMF KATHARINY GRUBER!

Seria próbna

O godzinie 9:00 wystartowała seria próbna kobiet. Wzięły w niej udział wszystkie zgłoszone zawodniczki, które prezentowały swoje skoki z 26. platformy startowej.

Słowenka Teja Pavec, dzięki próbie na odległość 105 metrów, została zwyciężczynią rundy próbnej. Jej skok był najdłuższym w tej serii. Wówczas drugą notę uzyskała reprezentantka Niemiec – Anne Haeckel (99.5 m). Najlepszą trójkę dopełniła Francuzka Romane Baud (93.5 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Seria skoków na HS109

O 10:20 rozpoczęła się runda konkursowa skoków. Na starcie ponownie pojawiło się dwadzieścia siedem zawodniczek, które oddawały swoje próby z 26. poziomu najazdu.

Liderką na półmetku niedzielnych zmagań, okazała się Anne Haeckel, dzięki najdłuższej próbie na 100.5 metra. W rezultacie Niemka była jedyną dwuboistką, która przekroczyła linię setnego metra. Tuż za jej plecami sklasyfikowana została, triumfująca w serii próbnej, Teja Pavec. Słowenka zaprezentowała skok na 98.5 metra i na starcie traciła zaledwie cztery sekundy do prowadzącej Haeckel. Zwyciężczyni sobotniego konkursu – Katharina Gruber (+0:59) – po swojej 94 metrowej odległości, plasowała się na trzeciej lokacie.

Za czołową trójką znalazła się druga z reprezentantek Słowenii – Tia Malovrh (94.5 m; +1:07). Najlepszą szóstkę dopełniły Anna Senoner (93 m; +1:10) oraz Amelie Steiner (92 m; +1:28).

Ex aequo na siódmym miejscu uplasowały się dwie francuskie dwuboistki – Marion Droz Vincent (89.5 m; +1:31) oraz Romane Baud (93 m; +1.31). Czołową dziesiątkę zamknęły również ex aequo na dziewiątej pozycji Niemka Mara-Jolie Schlossarek (+88 m; +1:51), a także Francuzka Anaelle Paris (88.5 m; +1:51).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg na 5 km

Punktualnie o 13:00 kobiety rozpoczęły swój bieg na pięć kilometrów. Na starcie zabrakło Niemki Fabienne Klumpp, natomiast Czeszka Karolina Horka nie ukończyła wyścigu.

Ostatecznie to Teja Pavec zaznała smaku zwycięstwa. Słowenka dobiegła do mety z czasem 16:30.4, co było dopiero czternastym rezultatem biegu. Drugi wynik uzyskała wówczas prowadząca po skokach Anne Haeckel (+11.7). Podium rywalizacji dopełniła Austriaczka Katharina Gruber (+12.8), która triumfowała w sobotnim konkursie.

Swój czwarty rezultat utrzymała Słowenka Tia Malovrh (+19.6), natomiast piąte miejsce wywalczyła Greta Pinzani (+51.3). Czas Włoszki okazał się najlepszym, podczas niedzielnej rywalizacji (15:11.7). Czołową szóstkę dopełniła Niemka Sofia Eggensberger (+1:01.5).

Kolejne lokaty uzyskały Francuzka Marion Droz Vincent (+1:20.5) oraz Włoszka Anna Senoner (+1:28.9). Awans z piętnastego miejsca zaliczyła reprezentantka Szwajcarii Giulia Belz (+1:44.2), która ostatecznie ukończyła konkurs na dziewiątej pozycji. Najlepszą dziesiątkę domknęła Romane Baud (+1:50.0).

Wyniki zawodów Alpen Cup w Seefeld, fot. Nick Schönfeld

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać