Puchar Kontynentalny w Ruce: Seidl triumfuje, Jiawen Zhao w najlepszej dziesiątce!

Niedzielne zmagania, były ostatnim dniem rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w fińskiej Ruce. W niedzielny poranek, warunki atmosferyczne uniemożliwiły dwuboistom występ na Rukatunturi (HS42), jednak wystartowali oni w biegu na 10 km. Smaku zwycięstwa zaznał reprezentant Austrii – Mario Seidl.

Mario Seidl, źródło: Instagram: @/marioseidl

Odwołana seria skoków

Niedzielna seria skoków na Rukatunturi, została odwołana z uwagi silnego wiatru. W efekcie w biegu na 10 km, skorzystano z wyników z piątkowej rundy prowizorycznej.

W PCR dla 37 zawodników ustawiono belkę startową na 24. poziomie, natomiast czwórka miała zaś okazję startu z 22. belki. Austriak Mario Seidl skorzystał z obniżenia jej do platformy o numerze 20.

W rundzie prowizorycznej mogliśmy zaobserwować dobre próby zarówno Chińczyka Zhao (144 m) oraz Fina Kurttili (139 m). Reprezentant azjatyckiego państwa uplasował się wszakże na 4. pozycji. Zaś Fin zakończył tą partię z piątą notą. Warto wspomnieć, że skok Chińczyka stał się nowym rekordem długości skoku w jego kraju.

Ostatecznie triumf w piątkowym PCR świętował Mario Seidl. Kombinator z Austrii lądował na odległości 133.5 metra. Zdołał on wyprzedzić dwóch swoich rodaków – Floriana Kolba (136 m) oraz Manuela Einkemmera (127.5 m).

Piątkowe zmagania nie należały do Norwega – Skoglunda. Zawodnik zdołał uzyskać odległość zaledwie 92 metrów, co w efekcie dało mu dopiero 37. lokatę.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PCR

Bieg na 10 km

Bieg na dziesięć kilometrów rozpoczął się o godzinie 12:00 czasu polskiego. Na starcie stawiło się trzydziestu ośmiu zawodników. W wyścigu udziału nie wzięli Fin Jesse Peaaekkoenen, Japończyk Atsushi Narita, Niemiec Richard Stenzel oraz Fin Eemeli Kurttila. Dodatkowo biegu nie ukończyli Francuz Gael Blondeau oraz reprezentant Japonii Shogo Azegami.

Smaku zwycięstwa ostatecznie ponownie zaznał Mario Seidl, który dotarł do mety z czasem 28:12.6. Jako drugi, do końcowej linii dobiegł jego rodak – Florian Kolb, który po skokach w PCR, zajmował drugą lokatę. Austriak stracił do lidera równe trzydzieści pięć sekund. Na najniższym stopniu podium uplasował się Antoine Gerard.

Za czołową trójką, uplasował się trzeci z reprezentantów Austrii – Manuel Einkemmer (+1:43.7). Najwyżej sklasyfikowanym z Norwegów został 20-letni Andreas Ottesen (+2:30.3), natomiast tuz za nim znalazł się najlepszy z Niemców – Fabian Riessle (+2:47.6).

Dzięki swojemu sensacyjnemu skokowi na 144 metr, który stał się nowym rekordem Chin, Jiawen Zhao (3:01.7), po biegu na 10 km, zakończył zmagania na dziewiątej pozycji.