Daniel Huber zmienia Stephana Embachera

przez Zuzanna Karwacka

W Pucharze Świata mężczyzn nadszedł czas na najbardziej eksploatujący siły skoczków turniej – Raw Air. Pierwszym przystankiem na drodze cyklu będą zawody na Holmenkollbakken (HS134), w Oslo. W Norwegii podobnie, jak w Finlandii będziemy mogli podziwiać próby mężczyzn oraz kobiet. Sytuacja w ekipie austriackiej z tygodnia na tydzień nie przestaje być dynamiczna. Tym razem na starcie ponownie pojawi się Daniel Huber zamiast Mistrza Świata Juniorów z Planicy – Stephana Embachera.

Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Kadra mężczyzn

Szansę wyjazdu do Oslo otrzymało 6 reprezentantów. Tym razem trener Andreas Widhoelzl nie postawił w 100% na młodość, a do składu przywrócił on sportowca jakim jest Daniel Huber, który spisywał się bardzo stabilnie przed weekendem w Lahti. Oprócz 31-latka na starcie pojawią się także – Daniel Tschofenig, Stefan Kraft, Jan Hoerl, Michael Hayboeck oraz Manuel Fettner. Mimo wszystko była to dość ciężka decyzja do podjęcia, bowiem sam Embacher plasował się na 10. oraz 13. pozycji na fińskiej skoczni.

Ponadto na okazję do występu w Pucharze Świata niezmiennie czeka również Jonas Schuster. Podczas konkurencji Pucharu Kontynentalnego uzyskał on 2. oraz 3. miejsce, dzięki którym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Obecnie ma on 1037 oczek i przebija w tej kwestii swojego rodaka – Maximiliana Ortnera o 59. Warto jest również przypomnieć, że to dzięki jego dorobkowi punktowemu Austriacy utrzymali dodatkowe miejsce kwoty startowej. Wygląda jednak na to, że kolejka chętnych i zasługujących coraz bardziej się wydłuża, a Schuster musi poczekać na swój czas.

Aktualnym liderem Pucharu Świata pozostaje Stefan Kraft. Mimo słabszego występu podczas piątkowej rywalizacji w Lahti ma on na koncie 1578 punktów. Za jego plecami plasuje się Ryoyu Kobayashi (1382 pkt) oraz Andreas Wellinger (1294 pkt). Kolejnym najwyżej sklasyfikowanym Austriakiem jest zaś 4. Jan Hoerl (900 pkt).

Kadra kobiet

Wśród Pań występuje znacznie mniejszy problem urodzaju, o czym świadczyć może potencjalna stabilność nazwisk, pojawiających się w składach. Tym razem w Oslo zobaczymy Lisę Eder, Maritę Kramer, Julię Muehlbacher, Evę Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger oraz Chiarę Kreuzer. Doszło więc do jednaj zmiany w porównaniu z jednodniową konkurencją w Lahti. Młoda zdobywczyni srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów 2024 w Planicy – Muehlbacher, zastąpiła skoczkinię, jaką jest Hannah Wiegele.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną Pucharu Świata kobiet to nadal przewodzi jej Nika Prevc. Ma ona dorobek punktowy oscylujący w granicach liczby 1105. Jest to prawie 200 punktów przewagi nad drugą Evą Pinkelnig (931 pkt). Trzecią lokatę zajmuje Yuki Ito (876 pkt), a tuż za podium znajduje się kolejna z Austriaczek – Jacqueline Seifriedsberger (733 pkt).

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo

Piątek, 08.03.2024
14:45 – Oficjalny trening mężczyzn
17:00 – Kwalifikacje mężczyzn
18:15 – Oficjalny trening kobiet
20:00 – Kwalifikacje kobiet

Sobota, 09.03.2024
13:40 – Seria próbna mężczyzn
14:40 – Konkurs mężczyzn
16:45 – Konkurs kobiet

Niedziela, 10.03.2024
11:30 – Kwalifikacje kobiet
13:00 – Kwalifikacje mężczyzn
14:20 – Konkurs mężczyzn
17:00 – Konkurs kobiet

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, ÖSV

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać