Dobre wieści dla Westman. Nowe zawody w Polsce – Newsy

przez Martyna Okrzesik

Kolejny tydzień za nami! Rozpoczął się on od problemów z lotami do Finlandii, spowodowany strajkiem linii lotniczych Finnair. Problemy napotkały też Niemców, których sprzęt nie zdołał przylecieć do Ruki na czas. Dodatkowo Maren Lundby zapowiedziała kolejną przerwę od rywalizacji w Pucharze Świata, a Killian Peier powrócił na skocznię. Natomiast dobre wieści dotarły do nas ze Szwecji, odnośnie kontuzji Fridy Westman. Oprócz tego w Polsce zostaną zorganizowane nowe zawody.

Problemy z lotami i sprzętem

Problemy z transportem do Ruki zaczęły się już w poniedziałek. Ze względu na strajk linii lotniczych Finnair, spora część lotów została odwołana. Takim lotem był m.in. lot z Mediolanu do Helsinek, którym miała podróżować kadra Włoch na zawody Pucharu Świata w Ruce. W efekcie Włosi wybrali trasę z przesiadką w Londynie. Z podobnym problemem spotkali się Japończycy, z uwagi na odwołany lot z Tokio do Helsinek. W rezultacie dotarli oni do Finlandii drogą z przesiadką w Paryżu.

Niestety, z problemami spotkali się także Niemcy. Mianowicie ich sprzęt nie dotarł na czas do Ruki. W efekcie padła decyzja o przeniesieniu piątkowych kwalifikacji na sobotę rano, tak aby kadra niemiecka mogła w nich wystartować. Natomiast w piątek rozegrano trzy serie treningowe, o których przebiegu możecie przeczytać tutaj.

,,Nasz samolot nie został poprawnie załadowany w Niemczech, gdzie zostało kilka toreb ze sprzętem i nartami. W tym momencie plan treningowy na kolejny dzień stał się nieaktualny. Nasi przełożeni walczyli, by sprzęt jak najszybciej dotarł do Finlandii. Przed lotem do Kuusamo w ogóle nie było pewne, czy wyrobimy się do piątkowych kwalifikacji” – komentował wówczas Karl Geiger.

Przerwa Maren Lundby

Przed nami drugi weekend z zawodami Pucharu Świata kobiet w norweskim Lillehammer. Pojawi się na nich Maren Lundby, która podczas inauguracji w Wiśle, powróciła po długiej przerwie. Natomiast Norweżka wyjawiła, że po weekendzie w Lillehammer ma w planach zrobić przerwę.

– ,,Nie jestem jeszcze na takim poziomie, na jakim chciałabym być. Fizycznie i technicznie, a do tego może trochę sprzętowo. Chcę wykorzystać ten czas na dobry trening fizyczny i trochę skakania” – wyjawia Maren Lundby.

Do ponownej rywalizacji powrócić ma dopiero końcem stycznia. Lundby wyjawiła, że priorytetem jest dla niej dobry występ podczas Raw Air oraz pierwszy konkurs lotów narciarskich kobiet w Vikersund.

– ,,Staram się nadać priorytet temu, co dla mnie ważne” – mówi Norweżka.

Dobre wieści dla Fridy Westman!

W ostatnich tygodniach wspominaliśmy o problemach, jakie spotkały młodą Szwedkę – Fridę Westman. Więcej na ten temat możecie przeczytać klikając tutaj. Pierwotne badania wykazały uszkodzenie łąkotki oraz podejrzenie urazu więzadła krzyżowego. Zawodniczkę czekała artroskopia operacyjna.

W efekcie u Szwedki zdiagnozowano jedynie uraz łękotki. Podczas zabiegu, który miał miejsce 23 listopada lekarze zdiagnozowali, że więzadło krzyżowe nie jest naruszone. Zawodniczka ma nadzieje na powrót do rywalizacji w Pucharze Świata początkiem stycznia.

„Czuję, jakby zdjęto mi ciężar z ramion! Oczywiście, to przykre, że doznałam kontuzji, ale przeszłam już dwie kontuzje więzadeł krzyżowych i wiem, jaką pracę musiałabym wykonać, aby wrócić do skoków. Byłoby to okropne, zwłaszcza teraz, gdy w końcu mam dowód moich umiejętności” – komentuje Frida Westman.

,,Różne myśli przechodziły mi przez głowę. Wiem, jak ciężko pracowała, by znaleźć się tu, gdzie jest teraz. W tej chwili jestem dużo spokojniejszy” – wyznał Andreas Aren.

Frida Westman, fot. Martyna Okrzesik

Real Logistics Cup

Nowe zawody w Polsce? Na to wygląda! Firma Real Logistics, sponsorująca m.in. Stefana Hulę i Kacpra Juroszka, na swoim profilu na Instagramie poinformowała, że 28 stycznia 2023 roku na skoczniach w Szczyrku, odbędzie się pierwsza edycja Real Logisticsc Cup. Wstęp na konkurs jest wolny.

Powrót Killiana Peiera na skocznię

W szwajcarskim Einsiedeln swoje pierwsze skoki, po 4-miesięcznej przerwie związanej z kontuzją, oddał Killian Peier! Zawodnik ma nadzieję, że uda mu się wystartować w Titisee-Neustadt.

,,Nie mogę się doczekać nadchodzących tygodni i mam nadzieję, że wrócę na Puchar Świata w Titisee” – przyznaje Szwajcar.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, sport.de, svt.se,nettavisen.no
źródło grafiki: Instagram/@alexinsam,@marenlundby,@reallogistics,@killianpeier, Martyna Okrzesik

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać