Dwie zmiany w składzie Niemiec na zawody w Lahti

przez Martyna Okrzesik

Stefan Horngacher ogłosił skład kadry Niemiec na nadchodzące zawody Pucharu Świata w Lahti. Przed nami konkurs drużynowy oraz rywalizacja indywidualna na skoczni Salpausselkä (HS130). Trener reprezentacji, po zawodach w Norwegii, wprowadził dwie zmiany.

Felix Hoffmann, fot. Martyna Okrzesik

W rezultacie miejsce w drużynie otrzymali Felix Hoffmann oraz Martin Hamann, którzy w ostatnim czasie bardzo dobrze prezentowali się podczas zawodów FIS Cup oraz Pucharu Kontynentalnego, gdzie plasowali się w czołówce. Będzie to dla nich pierwszy występ w Pucharze Świata od noworocznych zawodów w Garmisch-Partenkirchen, gdzie wystartowali w ramach grupy krajowej. W efekcie w Lahti nie zobaczymy Philippa Raimunda oraz Stephana Leyhe.

Martin Hamann, fot. Martyna Okrzesik

W składzie pozostają Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger, Constantin Schmid oraz Justin Lisso.

– ,,Skocznia właściwie całkiem nam odpowiada. Karl Geiger wygrał tam kilka razy. Markus Eisenbichler również dobrze skacze na tym obiekcie. Dobrze się przygotujemy i damy z siebie wszystko” – powiedział Stefan Horngacher.

Karl Geiger, fot. Neja Tamshe

– ,,Teraz ruszamy do Lahti – krótka wycieczka, z zawodami drużynowymi i indywidualnymi. Naprawdę bardzo na to czekam. Nie byłem tam w tym roku, a skocznia bardzo mi odpowiada” – skomentował Karl Geiger.

Pięć Niemek na starcie w Lahti

Trener kadry kobiet, Maximilian Mechler, również ogłosił skład drużyny Niemiec na zmagania w Lahti. W rezultacie w rywalizacji wezmą udział Katharina Althaus, Selina Freitag, Luisa Görlich, Pauline Heßler oraz Anna Rupprecht.

– ,,Sezon przebiegł dla nas bardzo dobrze. Na finale sezonu w Lahti wystartujemy na dużej skoczni. To tradycyjny ośrodek sportów zimowych, będzie to bardzo ciekawe wydarzenie. Nie możemy się doczekać” – mówi Mechler.

Dla kobiet zaplanowany został tylko jeden konkurs, w którym wystartuje 30 najlepszych zawodniczek sezonu 2022/23. Zmagania odbędą się w piątek o godzinie 17:00 czasu polskiego. Selina Freitag postanowiła skomentować ten fakt.

– ,,Trochę szkoda, że mamy tylko jeden konkurs. Mimo to znów będę cieszyć się ostatnim skokiem i dobrze się bawić” – wyjawiła Niemka.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, skispringen.com

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać