FIS Cup w Notodden: Triumf Rainera, Austriacka dominacja!

przez Aleksandra Rajewicz

Po wczorajszym triumfie Francisco Moertha nadszedł na drugi dzień zmagań trzecioligowych w norweskim Notodden. Na staracie rywalizacji stanęło 68 zawodników, a najlepszym okazał się Stefan Rainer.

Tveitanbakken, fot. Johannes Årdal

ZOBACZ TEŻ: FIS CUP W NOTODDEN: TRIUMF MOERTHA, DOMINACJA AUSTRIAKÓW!

Pierwsza seria

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9:30 z belki 12. Liderem na półmetku był Austriak Stefan Rainer, który uzyskał 97.5 metra, tuż za nim znaleźli się jego koledzy z reprezentacji: drugi był Francisco Moerth (97 m), zaś trzeci Marco Woergoetter (94 m). Warto zaznaczyć, że czołowa „10” składała się z ośmiu reprezentantów Austrii, jednego Słoweńca, Roka Masle, który po pierwszej serii był 8., a także Kacpra Tomasiaka, który uplasował się na 10. lokacie. Było to najwyższe zajmowane miejsce przez naszego reprezentanta po pierwszej serii.

Na 12. lokacie sklasyfikowano Adama Niżnika (89 m), który tę pozycję współdzielił z: Norwegiem Fredrikiem Granem oraz Słoweńcem Jernejem Presečnikiem. W czołowej „30” znalazł się również 26. Szymon Jojko, który uzyskał 85 metrów, zaś Maricin Wróbel oraz Stanisław Majerczyk nie awansowali do rundy finałowej.

ZOBACZ WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Stefan Rainer, fot. Zofia Hunkiewicz

Druga seria

Seria finałowa rozpoczęła się kilka minut po zakończeniu rywalizacji pań w ramach Pucharu Interkontynentalnego. Ostatecznie podium w Notodden nie uległo zmianom. Triumfatorem zmagań na obiekcie HS-98 został Stefan Rainer, który w drugiej próbie uzyskał 96. metrów, drugi był Moerth, który tym razem wylądował na odległości 95.5 metra, zaś trzeci Woergoetter także swój skok wykończył na 96. metrze. Tuż za podium znalazł się Timon-Pascal Kahofer (96 m), piąty David Haagen (91.5 m), zaś 6. Ulrich Wohlgenannt (91.5 m).

Warto zwrócić uwagę na młodego Koreańczyka Sunwoong Janga, który po próbach na 80.5 oraz 82. metry uplasował się na 28. lokacie.

Najlepszy z reprezentantów Polski był 10. Kacper Tomasiak (89 m), Adam Niżnik konkurs zakończył na 14. miejscu, a Szymon Jojko na 27.

Czołowa „10” konkursu

ZOBACZ OFICJALNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródło grafiki: Johannes Årdal, Zofia Hunkiewicz

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać