Puchar Interkontynentalny w Notodden: Midtskogen znów triumfuje!

przez Aleksandra Rajewicz

Nadszedł czas na drugi konkurs w ramach Pucharu Interkontynentalnego pań w norweskim Notodden na obiekcie HS-98. Na starcie rywalizacji stanęło 26 zawodniczek, a triumfowała, podobnie jak wczoraj, Norweżka Ingvild Synnøve Midtskogen. W czołowej „10” znów mogliśmy oglądać reprezentantkę Polski, Nicole Konderla zmagania tym razem ukończyła na 6. pozycji.

Tveitanbakken, fot. Johannes Årdal

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR INTERKONTYNENTALNY W NOTODDEN: NORWESKIE PODIUM, KONDERLA I PRZYBYŁA W NAJLEPSZEJ DZIESIĄTCE

Pierwsza seria

Rywalizacja wystartowała o godzinie 9:00, z belki 26. Rozpoczęła ją Ukrainka Mariana Onufrak, która uzyskała jedynie 52. metry i ostatecznie uplasowała się na ostatniej 26. lokacie. Liderką na półmetku była Norweżka Kjersti Graesli, która uzyskała 86 metrów. Tuż za nią znalazła się jej rodaczka Ingvild Synnøve Midtskogen, która swą próbę wylądowała na 87. metrze i ze stratą 2.4 punktu znajdowała się za swoją koleżanką z kadry, zaś trzecia była Włoszka Martina Ambrosi (83 metry). Taką samą odległość uzyskała Nicole Konderla, która po pierwszej serii znalazła się tuż za podium. Na 12. miejscu po próbie na 77. metrów znalazła się Paulina Cieślar, 16. była Wiktoria Przybyła (71. m), zaś 20. Sara Tajner (73 m).

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria

Finałowa runda rozpoczęła się chwilę po zakończeniu pierwszej części zmagań FIS Cup panów. Ostatecznie po genialnej próbie na 92. metry triumfatorką zmagań w Notodden została Ingvild Synnøve Midtskogen, tuż za nią uplasowała się Graesli, która w drugim skoku uzyskała 89. metrów, zaś na trzecie miejsce awansowała Heidi Dyhre Traaserud po próbie na 88.5 metra. Ambrosi po skoku na jedynie 84.5 metra spadła tuż za podium. Najwyżej sklasyfikowaną z reprezentantek Polski była Nicole Konderla, która uzyskała 86 metrów i była 6.

Na jedenastej pozycji zmagania ukończyła Paulina Cieślar (80 m). 17. była Wiktoria Przybyła (70 m), a dziewiętnasta Sara Tajner (71.5 m).

Czołowa „10” konkursu

KOŃCOWE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródłao grafiki: Johannes Årdal

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać