FC Pań w Gérardmer: Josephine Pagnier ze złotem!

przez Dominika Śmiech

W dzisiejszym wpisie przygotowałyśmy dla Was krótkie podsumowanie z zawodów FIS Cup pań, które odbyły się w Gerardmer (Francja). Zawodniczki rywalizowały na średniej skoczni, a mianowicie Tremplin des Bas-Rupts (HS72).

Bas-Rupts, Gérardmer » Skocznie Narciarskie Archiwum » skisprungschanzen.com
Tremplin des Bas-Rupts

O godzinie 13:30 rozpoczął się oficjalny trening, na którego starcie pojawiło się zaledwie 16 zawodniczek. Najlepszą spośród nich okazała się Japonka, Yuka Seto (66.5 m). Tuż za nią znalazła się reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Annika Belshaw (65 m), a trzecie miejsce zajęła Camilla Henni Comazzi (63.5 m). W drugiej sesji treningowej dominowały te same skoczkinie, jednak pierwszą pozycję zapewniła sobie Annika Belshaw, oddając znakomity skok na odległość 71 metra. Druga, Yuka Seto, uzyskała 67 metrów. Trzecie miejsce ponownie przypadło Camilli Henni Comzzi (66.5 m).

Czwartkowe zawody odbyły się wieczorową porą, bowiem o godzinie 19:30 wystartowała pierwsza seria konkursowa. Swoją dominację zdecydowanie pokazały zawodniczki gospodarzy, Francuzki: Julia Clair (69 m) oraz Josephine Pagnier (69 m), które zajęły odpowiednio pierwszą oraz drugą lokatę. Podium, po skoku na odległość 69 metrów, uzupełniała Yuka Seto.

W drugiej serii najdalszy skok, aż 71.5 metra, oddała Josephine Pagnier, tym samym zapewniając sobie triumf w konkursie. Srebro zdobyła jej rodaczka, Julia Clair, która uzyskała 67.5 metra. Z brązu cieszyła się stuka Seto (68.5 m).

Jeszcze nie żegnamy się z Gerardmer, gdyż już jutro czekają nas kolejne zawody, z których relacja także pojawi się na naszej stronie.

Dominika

Źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać