Kontuzja Aschenwalda, powrót Eder! (Newsy 3.07-9.07.2023)

przez Szymon Kołtun

Po Igrzyskach Europejskich przyszedł czas na spokojniejszy okres cyklu przygotowawczego. Miniony tydzień był bowiem wyjątkowo cichy pod względem informacji, które obiegły świat skoków narciarskich. Zdecydowanie najwięcej działo się w Austrii, skąd dobiegła zarówno pozytywna, jak i bardzo negatywna nowina. Jeśli jesteście zainteresowani tym, co wydarzyło się na skoczniach świata w poprzednich siedmiu dniach, zapraszamy do dalszej lektury!

Markus Müller, Philipp Aschenwald, Clemens Leitner, fot. Martyna Okrzesik

Kontuzja Philippa Aschenwalda

Podczas środowego treningu austriackich skoczków w Innsbrucku, Philipp Aschenwald zaliczył upadek, który okazał się dla niego katastrofalny w skutkach. 27-latek doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego i tylnego oraz zerwania łąkotki bocznej w lewym kolanie. Austriak przeszedł operację w piątek, a teraz czeka go długi okres powrotu do pełni sprawności. W przyszłym sezonie nie zobaczymy go na światowych skoczniach.

Philipp Aschenwald, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: PHILIPP ASCHENWALD KONTUZJOWANY

Powrót Lisy Eder

Równocześnie z austriackiego obozu dobiegły również dobre informacje. Lisa Eder oddała swoje pierwsze skoki od ponad 12 miesięcy! Zawodniczka, która pauzowała w minionej kampanii, swoje testowe próby odbyła na skoczni w Tschagguns. Teraz na celowniku ma powrót do Pucharu Świata następnej zimy.

Przypomnijmy, że rekonwalescentka w czerwcu ubiegłego roku zerwała więzadło krzyżowe przednie. Powodem była wywrotka po bardzo dalekim skoku na obiekcie Brunnentalschanze w Stams. Do zdarzenia tego doszło po bezapelacyjnie najlepszym sezonie w karierze Eder. Zimą 2021/2022 stanęła na podium w Hinzenbach, a na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie uplasowała się na 8. pozycji. W Pucharze Świata sklasyfikowana została oczko niżej.

Lisa Eder, źródło: EXPA Pictures

Wznowienie treningów przez Graneruda

Halvor Egner Granerud, po krótkiej niedyspozycji, ponownie ruszył po rozbiegu skoczni! Miało to miejsce na dziewięćdziesięciometrowym obiekcie w Stjoerdal.

Zdobywca Kryształowej Kuli z zeszłego sezonu, przerwał swoje treningi wskutek upadku, jaki przytrafił mu się na początku czerwca w Lillehammer. Według wypowiedzi samego skoczka ten nieprzyjemny incydent zdarzył się z powodu testowania nowego sprzętu i był przyczyną rezygnacji Norwega z udziału w Igrzyskach Europejskich.

Halvor Egner Granerud, fot. Instagram

Zgrupowanie Włochów w Polsce

W ostatnich dniach do Polski zawitali zawodnicy z Italii, którzy będą przygotowywać się do następnego sezonu pod okiem Jakuba Jiroutka. Wraz z nim do naszego kraju zawitała dwójka asystentów: Michael Lunardi oraz Michał Sipek, a także czwórka podopiecznych: Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Alex Insam i Andrea Campregher.

Skoczkowie z Półwyspu Apenińskiego swoje zgrupowanie odbywają w dwóch blokach. Od 7 do 10 lipca trenują na obiekcie Skalite w Szczyrku, zaś potem do 12 lipca miejscem ich zajęć będzie Zakopane.

Alex Insam, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: Instagram, stylowoztelemarkiem.pl, nordicmag.info, www.fondoitalia.it

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać