Kontuzja Daniela Andre Tande. ,,Nigdy więcej piłki nożnej!”

przez Martyna Okrzesik

Początkiem maja norweski skoczek narciarski – Daniel Andre Tande został kontuzjowany, podczas jednego z meczów piłki nożnej. – ,,Nigdy więcej piłki nożnej!” – komentuje Norweg. W efekcie reprezentant Norwegii nie wziął udziału w Igrzyskach Europejskich 2023 na zakopiańskich obiektach. Dodatkowo Tande dopiero niedawno powrócił do treningów na skoczni.

fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY NORWEGII NA ZAWODY W COURCHEVEL

,,Nigdy więcej piłki nożnej!”

Powodem nieobecności , co wydarzyło się na początku maja. Norwescy skoczkowie narciarscy byli na evencie jednego ze swoich sponsorów w norweskim Hammerfest. Podczas imprezy odbył się m.in. mecz piłki nożnej, w którym wziął udział Daniel Andre Tande. Niestety, doszło do nieszczęścia, gdyż skoczek zderzył się z Clasem Brede Bråthenem. W efekcie Tande doznał złamania stopy.

,,Nigdy więcej piłki nożnej!” – mówi Tande w rozmowie z Dagbladet. – ,,Prawie przez całą pierwszą połowę byłem na bramce. W końcu chciałem z niej wyjść i zacząć grać. Czasami jednak tracisz głowę i kończysz z problemami” – wyznaje Daniel Andre Tande.

Niewiele później norweski skoczek narciarski upadł podczas jednego z treningów. – ,,Upadłem podczas treningu techniki i doznałem uszkodzenia chrząstki w prawym kolanie” – mówi Norweg. – ,,Konsekwencją tego wszystkiego jest to, że mogłem zacząć znowu skakać dopiero półtora tygodnia temu” – dodaje.

Cele na kolejny sezon

Tande w cyklu 2022/2023 zajął zajął 18. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Świata, z dorobkiem 449 punktów. Jego najlepszym wynikiem było 3. miejsce, wywalczone podczas zawodów w niemieckim Willingen.

– ,,To był fatalny sezon. Przynajmniej biorąc pod uwagę, jak skakałem w poprzednich latach” – wyjawia Norweg. – ,,Chcę, żeby moje skoki były stabilne z jak najmniejszą liczbą błędów. Chcę wygrać konkurs Pucharu Świata. Stanie się to łatwiejsze, im bardziej stabilnie będę skakał” – wyjawia Tande.

Norweska kadra na zawody w Courchevel

Ostatecznie podczas zmagań w Courchevel obejrzymy sześciu reprezentantów Norwegii. Powołanie na zawody we Francji otrzymali Robert Johansson, Sondre Ringen, Christian Røste Solberg, a także trzech debiutantów w Letnim Grand Prix – Iver Olaussen, Sindre Ulven Jørgensen oraz Pål-Håkon Bjørtomt. Natomiast na Tremplin du Praz zabraknie norweskich skoczkiń narciarskich.

Sindre Ulven Jørgensen, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: dagbladet.no

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać